Ubuntu kurarken hata

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
hayır tüm diskler ayrı ayrı gözüküyor.Ubuntu yu kurarken takas alanıda oluşturuyorum
ama bir türlü kuramadım.hatanın hdd den kaynaklandığını sanmıyorum

Grub önyüklemesinde bir sıkıntı var sende paketi okumuyor yani hdd ile alakası buradan geliyor win yanına kurdum demişsin sonuç olarak şöyle yapalım;
Yine kuruluma gir ama bu sefer kur değilde deneme moduna geçeceksin ''Try'' benzeri ifadeli bi seçenek olmalı her neyse deneme modundasın farzediyorum şu an, deneme modunda internete bağlı olduğundan emin ol üst tarafta göreceksin zaten. CTRL+ALT+T yaparak terminale ulaş oraya:
Kod:
sudo apt-get update;sudo apt-get install grub-efi grub-efi-amd64 grub-efi-amd64-bin
şunu yazarak enterliyorsun komutun işlendiğine dair bilgileri girdiğin terminal ekranında göreceksin herşey tamam diyorsan şimdi kurulumu tekrar deneyebilirsin.

X6LocK1

Yeni üye
24 Ara 2015
31
0
Grub önyüklemesinde bir sıkıntı var sende paketi okumuyor yani hdd ile alakası buradan geliyor win yanına kurdum demişsin sonuç olarak şöyle yapalım;
Yine kuruluma gir ama bu sefer kur değilde deneme moduna geçeceksin ''Try'' benzeri ifadeli bi seçenek olmalı her neyse deneme modundasın farzediyorum şu an, deneme modunda internete bağlı olduğundan emin ol üst tarafta göreceksin zaten. CTRL+ALT+T yaparak terminale ulaş oraya:
Kod:
sudo apt-get update;sudo apt-get install grub-efi grub-efi-amd64 grub-efi-amd64-bin
şunu yazarak enterliyorsun komutun işlendiğine dair bilgileri girdiğin terminal ekranında göreceksin herşey tamam diyorsan şimdi kurulumu tekrar deneyebilirsin.

tam hatırlamıyorum ama bende 3 gün önce internette araştırdım buna benzer bi komut buldum
denedim olmadı..
Ben yinede deniyim..

silversurferr

Katılımcı Üye
15 Kas 2008
515
0
w00t
Simdii, efi uzerinden secure boot falan kapali olduguna emin ol. Genelde efi dual boot'u engelledigi icin, daha dogrusu bios kadar rahat yaptirmadigi icin kontrol etmende fayda olabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.