ubuntuBSD'nin yeni hedefi büyük!

T3RMiN4TOR

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
4,998
0
İstanbul
3LVRL9.png

FreeBSD çekirdeğiyle Ubuntu Linux'u birbirine bağlayan işletim sistemi ubuntuBSD'nin mimarı Jon Biden, söz konusu işletim sisteminin resmi Ubuntu projesi haline gelmesinden çok memnun olacağını ifade etti. UbuntuBSD yazılımı ilk olarak 12 Mart'ta yayınlanmış ve yazılımın en yeni ve beşinci beta sürümü ise 10 Nisan'da kullanıma sunulmuştu.

Konuyla ilgili Ubuntu Lists'de yer alan bir mesaja göre, Boden'ın niyeti kendi imzasını taşıyan bu yazılımı Ubuntu'nu işletim sistemi ailesinin resmi bir parçası yapmak.

Temelde Debian GNU/kFreeBSD'den ilham aldığı bilinen işletim sistemi aslında daha çok üst düzey Linux kullanıcılarına daha uygun. Yazılımda halen bazı bug'lar yer alsa da, yeni beta sürümler sürekli bir biçimde sunulmaya devam ediliyor. Yazılımın yüklenme süresi ise 10 dakikayı geçmiyor.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.