Ubuntuda Multimedia Player (RealPlayer 10) nasıl kurulur

ByCrauSeRs

Kıdemli Üye
22 Eyl 2007
2,642
9
THT KaLıcı KonutLarı
Kod:
sudo apt-get install realplay

Not: 'realplay', PLF deposundan RealPlayer 10 kurulumu yapar. Eğer bu rehberin depolarla ilgili kısmını uyguladıysanız bu depo eklenmiştir. 'realplayer' ise multiverse deposundan RealPlayer 8'i kurar.

Uygulamalar -> Ses & Video -> RealPlayer 10

Bu şekilde Firefox için eklentiler de otomatik indirilip kurulmuş olacaktır.Pencereler arası geçerken ekranın kararmaması için;

RealPlayer 10 -> Tools -> Preferences -> Hardware -> XVideo seçimini iptal edin

Alternatif kaynak;

Realplayer's Official Linux Version

Sonra kurma uygulamasına çalıştırma yetkileri atayın ve çalıştırın;


Kod:
chmod +x RealPlayer10GOLD.bin
sudo ./RealPlayer10GOLD.bin
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.