Ubuntu'nun yeni sürümü artık onlar için geliyor..

sefasss

Katılımcı Üye
29 Ağu 2009
839
0
[email protected]~
Ubuntu'nun yeni sürümü artık onlar için geliyor.. Canonical, tablet bilgisayarlar için Ubuntu işletim sisteminin bir sürümünü hazırlıyor. Mobil piyasasının tırmanışta olduğu bu günlerde şirket, buradan payını çıkarmak istiyor. Canonical şu anda sunucularda, PC'lerde ve netbooklarda Ubuntu 10.04'ü sunuyor. Ancak Canonical'ın yardımcı başkanı Chris Kenyon'un dediğine göre firma artık daha geniş düşünmek istiyor.

Kenyon isteklerini söylerken Apple'a da hakkını veriyor; "Mobil cihazların dünyası şu anda çok heyecanlandırıcı bir alan ve biz bu konuya biraz uzağız. iPad takımına yaptıkları işten ötürü şapka çıkarmak gerekiyor."

Canonical yazılım açısından, kullanıcıya kolaylık sağlayacak bir arayüz oluşturmaya odaklanırken, donanımsal açıdan daha az güç ile daha fazla hız ve verim elde etmeye odaklanıyorlar. Şirket, çip yapan firmalar, Freescale, Texas Instruments ve Marvell ile anlaşma imzaladı.
Kenyon, Ubuntu işletim sistemine sahip tabletlerin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde çıkacağını söylüyor.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.