uçaklar sürekli dağları bombalıyor ama sonuç yok

Copsxx

Üye
17 Nis 2015
90
0
Adana
Bos daglar bombalaniyor diyerek tum silahli kuvvetlerimizin gunahimi aliyorsunuz.Onlar bizim icin bu kadar emek veriyorlar 1000 i askin terorist oldurulmus.Elbette 1000 degil 10000 degil ne kadar oldurseler de bir sehidimizin dahi yerini tutamaz.Ancak kararlilik cok onemli.1000 az bir sayi degil.Zaten yapilan operasyonlarin goruntuleri basina veriliyor.Les fotograflarini +18 fotograflari verseler ne vermeseler ne..Hicbir haber kanali yayinlayamaz.Ancak cesitli facebook sayfalarinda gorebilirsin bunlari.Yani sonuc itabari ile olaylara siyasi yonden degil objektif bakmak gerek.1000 az.bir sayi degil.Gayet basarili operasyonlar yapiliyor.

Kimsenin günah aldığı yok dostum bunlar gerçekler. Ben Askerliğimi bitireli 5 sene oldu ve yaptıgım yer tamda terörün ortasında olan bi yerdi sırnak uludere yekmal sınır karakolu bi araştır istersen orada 15 ay sınırda görev yapmak nasıl bir duygu ? Bunu dememin nedeniyse emin ol sen benim kadar objektif bakamazsın bu konulara siyasi tarafı umrumda bile değil ben burdaki herkesten cok isterim bu lanetin bitmesini çünkü her şehit haberinde kahroluyorum çünkü o askerlerimizin nasıl,ne koşullarda görev yaptıgını cok iyi biliyorum peki sen biliyormusun? Sınırda 8 saat yagmur camur kar demeden nöbet tutmayı pusu atmayı arama tarama yapmayı uykusuz kalmayı o şerefsizlerle mücade etmeyi ? Emin ol ben cok iyi bilirim ama madem objektif bakacaksak gercekci olmakta fayda var değilmi ? Keşke dediğin gibi o rakam 1000 değil hatta 10000 olsada bizde sevinsek ama maalesef bazı seyler göründüğü gibi değil bi arkadaşımın dediği gibi böyle olsa 5-6 seneye terör denen şey kalmaz ki mevcut kadrosu 10-12 bin olan bi örgüt fakat nedense 30 yıldır bitmedi bu lanetler. Bu yüzden objektif olmaktan bahsediyorsan bazı gercekleri bilmen gerekir öyle medya diliyle olmuyo bu işler..

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
388
Ankara
Kimsenin günah aldığı yok dostum bunlar gerçekler. Ben Askerliğimi bitireli 5 sene oldu ve yaptıgım yer tamda terörün ortasında olan bi yerdi sırnak uludere yekmal sınır karakolu bi araştır istersen orada 15 ay sınırda görev yapmak nasıl bir duygu ? Bunu dememin nedeniyse emin ol sen benim kadar objektif bakamazsın bu konulara siyasi tarafı umrumda bile değil ben burdaki herkesten cok isterim bu lanetin bitmesini çünkü her şehit haberinde kahroluyorum çünkü o askerlerimizin nasıl,ne koşullarda görev yaptıgını cok iyi biliyorum peki sen biliyormusun? Sınırda 8 saat yagmur camur kar demeden nöbet tutmayı pusu atmayı arama tarama yapmayı uykusuz kalmayı o şerefsizlerle mücade etmeyi ? Emin ol ben cok iyi bilirim ama madem objektif bakacaksak gercekci olmakta fayda var değilmi ? Keşke dediğin gibi o rakam 1000 değil hatta 10000 olsada bizde sevinsek ama maalesef bazı seyler göründüğü gibi değil bi arkadaşımın dediği gibi böyle olsa 5-6 seneye terör denen şey kalmaz ki mevcut kadrosu 10-12 bin olan bi örgüt fakat nedense 30 yıldır bitmedi bu lanetler. Bu yüzden objektif olmaktan bahsediyorsan bazı gercekleri bilmen gerekir öyle medya diliyle olmuyo bu işler..

O bakımdan haklısın yahu.. Bu terör örgütünün yaşamasının tek ama tek sebebi, uyuşturucu ticaretinin çok iyi para getirmesi...

Yoksa, yanlış anlamayın teşbihte hata olmaz, PKK'nın bütük isteklerini bugün bir yasa çıkarıp yerine getirsek, PKK "tamam amacımıza ulaştık dağılıyoruz" demez. Amaç üzüm yemek değil ki, bağcıyı dövmek, amaç "ezilen X kesiminin haklarını savunmak" değil, uyuşturucu satmak..

15 yaşındaki sıpalar "bonzai içiyorum" diyebildikçe, o pislikleri satmak da karlı olacak, onu satan yasadışı bir örgüt olacak. Tekrar sadece örnektir, teşbihte hata olmaz, bazı kafatasçı arkadaşların dediği gibi o bölgedeki nüfusu yok etsek, Orta Asya'dan çarpık bacaklı, güdük tüysüz, orjinal safkan Türkler ithal etsek o bölgeye, 2 sene sonra bu uyuşturucu ticaretinin karına kanıp onlar terör örgütü kurarlar.

Önemli olan uyuşturucuyu kaldırmak. O zaman hiç bir dış mihrakın kar getirmeyen bir bölgeye "yatırım" yapma, terörü destekleme sebebi kalmayacaktır..

Bizim itirazımız; "operasyonlar işe yaramıyor" lafına. Yarıyor, kısa vadede ekonomiyi de düzeltecektir PKK'nın belinin kırılması, bu da uzun vadeli çözümleri kolaylaştıracaktır.

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,423
56
Ahıska

Oncelikle Allah senden ve tum guvenlik guclerinden razi olsun.Sirnak'ta gorev yapmis olabilirsin sozum yok fakat ben de amcami teror olaylari yuzunden sehit vermis birisiyim.Sirnak'ta gorev yapmamis olsam da terorun ne kadar alcakca bir sey oldugunu emin ol kavrayabiliyorum.
Bunun acisini degil bir kez yuzlerce binlerce kez yasadim.Her sehit haberini gordugumde kendimi tutamam, benim yasadigim aciyi dusunur sonra da o analarin yasadigi aciyi dusunurum, aglarim.Ben de artik bunun son bulmasini istiyorum.Seni objektif bakmamakla suclamadim.Bunu genel olarak soyledim.Sunu da belirtmek isterim.Herkes biliyor ki Turkiye'nin uzerinde oynanan buyuk oyunlar var.Her gecen gun savasin icine cekilmeye calisiliyoruz.İsidin sinirimizda askerlerimizi sehit etmesi, teror olaylarinin yeniden baslamasi, her gun sinirimizda yapilan ihlaller, milliyeti belirsiz insansiz hava araclariyla sinirimizin izlenmesi ve fazlasi..
Yani anlatmaya calistigim basimizdaki tek bela pkk degil.Varsin 12.000 kisilik kadrosunu yok edelim.Yine bir sey degismeyecek.Neden mi?Arkalarinda yuzolcumu ankara kadar olmayan ulke bile duruyor, silah yardimi yapiyorsa bu cok zor.Bitsin 12.000 kisi.Ne olacak?Bu kez de pyd mensuplari ulkemize sizacak ve aldigimiz suriyelilerin icindeki sempatizanlari da..İsimiz sadece pkk yi bitirmekle bitmiyor.

LoveEnjoy

Üye
5 Eki 2013
80
0
antalya
yapacak bişey yok arkadaşlar türkiye nato üyesi ve amerikadan izinsiz hiç bi operasyon yapamayız amerikaya bağlıyız türkiye abd israil ile işbirliği içinde o yüzden herşey emir talimat onayla oluyo süleyman şah operasyonuda amerikadan izin alınıp yapıldı şimdi pyd ışid pkk bunların arkasında israil abd var o yüzden bu 3 terör örgütüne dokunulmuyor haberlerde diyolar ışid bombalanıyor yok kuzey ırakta pkk hava saldırısı yapıldı haberler yalan sölüyor haberlere medyaya baskı yapılıyo susturuluyor yıllarca abd uçakları adana incirlik üssünden kalkıp muhalif sünni müslüman grupları bombaladı arada sivilleride bombaladı ırakta suriyede sivilleri öldürdüler katliam yaptılar sünni müslüman direnişçileri bombaladılar ama haberde ışid bombalandı diyolar o yalan işte ışidi zaten abd kurdu akp ise ışide yardım ediyor ışid diye kandırıyolar milleti diyarbakırdan kalkan türk savaş uçakları kalktığı an kandile haber gidiyor uçaklar kalktı saklanın diye kuzey ırakta üst düzey örgüt mensupları hemen saklanıyor uçaklarda gidip boş dağları bombalıyor sonrada yalan sölüyolar 500 terörist öldü yok 1000 terörist öldü bu işler bukadar basit değil işte uçaklar gidip boş dağları bombalıyor yoksa şimdiye murat karayılan bahoz erdalın cesedini gösterirlerdi hani nerde cesetler yok işte göstermiyolar biz nato üyesiyiz türkiyenin heryerinde nato üssü var ankarayı obama yönetiyor baksana genelkurmay başkanı hulusi akar amerikalı generalden madalya alan biri yıllarca ergenekondu balyozdu yok paraleldi şuydu buydu TSK ve emniyetin içinde önemli yerlere karanlık güçleri yerleştirdiler mesela efkan ala vatan hainliginden yargılanacak soruşturma açılmış

Copsxx

Üye
17 Nis 2015
90
0
Adana
Oncelikle Allah senden ve tum guvenlik guclerinden razi olsun.Sirnak'ta gorev yapmis olabilirsin sozum yok fakat ben de amcami teror olaylari yuzunden sehit vermis birisiyim.Sirnak'ta gorev yapmamis olsam da terorun ne kadar alcakca bir sey oldugunu emin ol kavrayabiliyorum.
Bunun acisini degil bir kez yuzlerce binlerce kez yasadim.Her sehit haberini gordugumde kendimi tutamam, benim yasadigim aciyi dusunur sonra da o analarin yasadigi aciyi dusunurum, aglarim.Ben de artik bunun son bulmasini istiyorum.Seni objektif bakmamakla suclamadim.Bunu genel olarak soyledim.Sunu da belirtmek isterim.Herkes biliyor ki Turkiye'nin uzerinde oynanan buyuk oyunlar var.Her gecen gun savasin icine cekilmeye calisiliyoruz.İsidin sinirimizda askerlerimizi sehit etmesi, teror olaylarinin yeniden baslamasi, her gun sinirimizda yapilan ihlaller, milliyeti belirsiz insansiz hava araclariyla sinirimizin izlenmesi ve fazlasi..
Yani anlatmaya calistigim basimizdaki tek bela pkk degil.Varsin 12.000 kisilik kadrosunu yok edelim.Yine bir sey degismeyecek.Neden mi?Arkalarinda yuzolcumu ankara kadar olmayan ulke bile duruyor, silah yardimi yapiyorsa bu cok zor.Bitsin 12.000 kisi.Ne olacak?Bu kez de pyd mensuplari ulkemize sizacak ve aldigimiz suriyelilerin icindeki sempatizanlari da..İsimiz sadece pkk yi bitirmekle bitmiyor.[/QUOT

Öncelikle Allah(c.c) Amcanın ve tüm şehitlerimizin mekanlarını cennet eylesin. Cok doğru bir olaya değinmişsin evet sana katılıyorum önce dış güçler eğerki bunun önüne geçemezsek dediğin gibi 10 bin leş öldürsek ne faydası var Ne diyelim Allah(c.c) Mehmetçiklerimizi korusun inşallah..

Copsxx

Üye
17 Nis 2015
90
0
Adana
O bakımdan haklısın yahu.. Bu terör örgütünün yaşamasının tek ama tek sebebi, uyuşturucu ticaretinin çok iyi para getirmesi...

Yoksa, yanlış anlamayın teşbihte hata olmaz, PKK'nın bütük isteklerini bugün bir yasa çıkarıp yerine getirsek, PKK "tamam amacımıza ulaştık dağılıyoruz" demez. Amaç üzüm yemek değil ki, bağcıyı dövmek, amaç "ezilen X kesiminin haklarını savunmak" değil, uyuşturucu satmak..

15 yaşındaki sıpalar "bonzai içiyorum" diyebildikçe, o pislikleri satmak da karlı olacak, onu satan yasadışı bir örgüt olacak. Tekrar sadece örnektir, teşbihte hata olmaz, bazı kafatasçı arkadaşların dediği gibi o bölgedeki nüfusu yok etsek, Orta Asya'dan çarpık bacaklı, güdük tüysüz, orjinal safkan Türkler ithal etsek o bölgeye, 2 sene sonra bu uyuşturucu ticaretinin karına kanıp onlar terör örgütü kurarlar.

Önemli olan uyuşturucuyu kaldırmak. O zaman hiç bir dış mihrakın kar getirmeyen bir bölgeye "yatırım" yapma, terörü destekleme sebebi kalmayacaktır..

Bizim itirazımız; "operasyonlar işe yaramıyor" lafına. Yarıyor, kısa vadede ekonomiyi de düzeltecektir PKK'nın belinin kırılması, bu da uzun vadeli çözümleri kolaylaştıracaktır.

Aslında tam olarak demek istediğim işe yaramıyor değil tam olarak işe yaramıyor. Evet cephanelikleri sıgınakları vuruluyor kayıplar verdiriliyor fakat asıl sorun bunların bu kayıpları hemen telafi edebilmesi önemli olan seninde belirttiğin gibi uyuşturucu vb ticaretlerine özellikle dışardan aldığı desteklere darbe vurmak işte o zaman tamda istediğimiz sonuca varabiliriz verdiğimiz hasarın anlamı büyük olur anlatmak istediğim neden hep şehit haberlerinden sonra bi hava harekatı ve uydurmalık haberler ortada dönen bir video bakın buna dikkat edin ya madem biliniyor yerleri belli ve vurabiliyoruz neden illa sehit vermeyi bekliyoruz benim tepkim bunadır! evet bizde meraklı değiliz leş fotolarına ama biraz inandırıcı olalım diyorum neden bugün bi hava harekatı yok ama takip et geçmiş haberleri ne zaman şehit haberi olsa 1 saat sonra türk jetleri havalandı yazıyor işte ben buna tepkiliyim artık şehit haberi duymak istemiyoruz ve tam anlamıyla büyük darbeler verebileceğimiz operasyonlara ihtiyacımız var bunu demek istiyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.