ücretsiz domain arıyorum

codinger06

Üye
1 Mar 2023
161
136
127.0.0.1
En son bildiğim üzere InfinityFree vardı hem bedava domain hem bedava hosting hizmeti veriyor, ama hiçbir yerden bedava olduğu için 10/10 hizmet bekleme

serdo21

Yeni üye
3 Tem 2023
3
0
En son bildiğim üzere InfinityFree vardı hem bedava domain hem bedava hosting hizmeti veriyor, ama hiçbir yerden bedava olduğu için 10/10 hizmet bekleme
hocam InfinityFree domain vermiyor hosting veriyor ama domain lazım hosting kolay ne güzel .tk domain benzeri vardı ama nereye baksam yok olanda kart bilgileri istiyor güvenilmez.

4 May 2022
74
23
Türkiye
Merhaba edebiyat forumu kuracağım şuan domain alacak durumum yok o yüzden ücretsiz domain arıyorum daha önce Freenom - Herkes için bir Ad vardı ama ama artık vermiyor,bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Ücretsiz olarak alacağın domain adresleri haliyle sizin istediğiniz uzantıya sahip olmayacaktır. (.com, .net vb) domain adresleri para ile satılmaktadır. Lakin en ucuz domain nereden alınır diye bir soru soracak olursan Google Domain yapısını tavsiye ederim. Bunun dışında InfinityFree, Render, Heroku gibi alanlardan yapacağınız paylaşımlarda firmanın sizin için otomatik olarak vereceği domainleri kullanmak zorunda kalırsınız.

xpashax

Katılımcı Üye
30 Nis 2023
313
96
Her yerde
con.tc li free domain adresi biliyorum. İstersen linkini bırakayım. Adını su an unuttum. Netlify free hosting ve domain veriyor. İnfinityfree de var domainleri kötü.

serdo21

Yeni üye
3 Tem 2023
3
0
hocam InfinityFree domain vermiyor hosting veriyor ama domain lazım hosting kolay ne güzel .tk domain benzeri vardı ama nereye baksam yok olanda kart bilgileri istiyor
Ücretsiz olarak alacağın domain adresleri haliyle sizin istediğiniz uzantıya sahip olmayacaktır. (.com, .net vb) domain adresleri para ile satılmaktadır. Lakin en ucuz domain nereden alınır diye bir soru soracak olursan Google Domain yapısını tavsiye ederim. Bunun dışında InfinityFree, Render, Heroku gibi alanlardan yapacağınız paylaşımlarda firmanın sizin için otomatik olarak vereceği domainleri kullanmak zorunda kalırsınız.
hocam denemek için şuan ücretsiz domain bakıyorum ve verdiğiniz siteler çok karışık basit olanlar yokmu
InfinityFree, Render, Heroku

4 May 2022
74
23
Türkiye
hocam InfinityFree domain vermiyor hosting veriyor ama domain lazım hosting kolay ne güzel .tk domain benzeri vardı ama nereye baksam yok olanda kart bilgileri istiyor

hocam denemek için şuan ücretsiz domain bakıyorum ve verdiğiniz siteler çok karışık basit olanlar yokmu
URL alanına girilen kısım yani InfinityFree adresinin size vermiş olduğu .tk aslında bir domaindir. Ama adı üstüne ücretsiz bir domain olduğu için random isim değerlerine sahiptir. Bunların yanı sıra "Render" üzerinden bir işlem gerçekleştirildiğinde "Render" size onder.com şeklinde bir URL verecektir. "Vercel" üzerinde bir işlem yaptığınızda yine random olarak verilmiş bir domain üzerinde sayfanızı görmüş olacaksınız. Yani InfinityFree domain vermiyor değil domain veriyor lakin ucuz etin yahnisi olmayacağı için size vermiş olduğu örneğin: https://blabla.fdafda.tk şeklindeki adres sizin domain adresinizdir. Lakin hiçbir zaman googlenin tavsiye edeceği bir domain olmayacaktır. Kısaca özetlemek gerekirse:
  • InfinityFree sayfasının size vermiş olduğu adres bir domaindir. Lakin kötü bir domain adresidir.
  • Daha iyi ve ücretsiz bir alan adı için benim tavsiyem "Render.com" veya "Vercel.com" olacaktır ki bunlarda InfinityFree gibi bir domain verir lakin daha düzgün verir. Örneğin: "https://sayfaadi.onrender.com" veya "https://sayfaadi.vercel.com" gibi.

Cevap olarak diyebiliriz ki ucuz etin yahnisi olmaz. Google domainlerinden daha güzel bir alan adını çok ucuz fiyata alabilirsiniz. Ki domain o kadar pahalı değildir. Yıllık fiyatı olsun olsun en fazla 70 TL olsun yani o kadar da abartı fiyatı yok gibi ama yine sen bilirsin.
Ama şu söylediğin söz bir tık hatalıdır. InfinityFree sadece hosting sağlamaz. Hem domain hem hosting hizmeti vermektedir. Ama dediğimiz gibi ücretsiz yani çokta bir beklenti içerisine girmek hatalı olacaktır. Cpanel destediğinde bile dosya yüklemek için farklı bir sayfaya yönlendirir yani :) Vereceği domain .org olacak değil sonuçta .tk işinizi görür.

fsKS

Üye
11 Şub 2023
137
74
Merhaba edebiyat forumu kuracağım şuan domain alacak durumum yok o yüzden ücretsiz domain arıyorum daha önce Freenom - Herkes için bir Ad vardı ama ama artık vermiyor,bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Bazı bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan arkadaşlarımız biraz yanlış cevaplar vermis her insan bazı konularda cahildir sonuçta işte free bir şekilde domain alma sitelerinin listesi Buyrun Tıklayın (Çalışmayan Olabilir Eski Bir Derleme)

4 May 2022
74
23
Türkiye
Bazı bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan arkadaşlarımız biraz yanlış cevaplar vermis her insan bazı konularda cahildir sonuçta işte free bir şekilde domain alma sitelerinin listesi Buyrun Tıklayın (Çalışmayan Olabilir Eski Bir Derleme)
Evet paylaştığınız linkte dahi ücretsiz domain + hosting firmaları mevcuttur. Kısaca bu hizmeti veren firmalar verdikleri bu hizmetler ile kullanıcıya web sitesini kolay ve ücretsiz bir şekilde yayınlama fırsatı sunmaktadır, amaçları kendi reklamını yapmaktır. Ama neyse ki sizin gibi cahil olmayan çok bilgili kardeşlerimiz var ki gelip aynı hizmeti veren diğer sayfaların da linklerini verebiliyor. Allah razı olsun ne diyelim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.