Ücretsiz forum sitesi nasıl açarım?

8 May 2020
122
4
Elfida
Daha önce denediğiniz ücretsiz forum sitesi açmaya yarayan site varmı yada bildiğiniz forum sitesi açmak istiyorum
HERŞEİ ÜCRETSİZ

Son düzenleme:

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
merhaba
mybb yi kullanabilirsin ama herşey tamamen ücretsiz diyemeyiz sitenizi yayınlayacağınız bir hosting ve domain e ihtiyaç vardır bunun neticesinde mybb yi ücretsiz kurabilirsiniz hatta cpanel de kolay kurulumda mevcut olur genelde.

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
nulled xenforo tavsiye ediyorum

Ben tavsiye etmiyorum... Eğer altyapısına hakim değilseniz nulled kullanmanız intihardır. Yarın bir gün açık yayınlandığında lisanslı alan kullanıılar ufak bir güncelleme ile açığı fixleyebilirken siz "abi bu ne? nasıl fixlicem" diye dolanır durursunuz. MyBB oldukça yeterlidir bir çok konuda, nulled kullanmak saçma olur.

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,703
15
571
Ben tavsiye etmiyorum... Eğer altyapısına hakim değilseniz nulled kullanmanız intihardır. Yarın bir gün açık yayınlandığında lisanslı alan kullanıılar ufak bir güncelleme ile açığı fixleyebilirken siz "abi bu ne? nasıl fixlicem" diye dolanır durursunuz. MyBB oldukça yeterlidir bir çok konuda, nulled kullanmak saçma olur.

nulled le başa çıkabilecekse yapsın, xenforo daha modern bu sadece tavsiye.

Dolyetyus

Özel Üye
21 Nis 2020
1,208
3
677
Delft
Bedavasitem diye bir sağlayıcı vardı, tr.gg domaini ile siteyi veriyordu. Forum siteleri için gayet kullanılışlı bir domain adresi.
Bir de WIX var ama orada forum sitesi yapabilir misin bilmiyorum.

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Ücretsiz mybb sitesi açmak için 10tl.net firmasını kullanabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla ftp desteği vermiyorlar forum belirttiğiniz alan adı ile .10tl.net subdomaininde kurulu olarak geliyor. Yani kurulum zahmetinden kurtulmuş oluyorsunuz. Aslına bakarsanız ahım şahım bir zahmeti de yok. O sebeple freenomdan ücretsiz domain ve ücretsiz hosting veren herhangi bir firmadan ücretsiz host alıp ftp üzerinden sitenize mybb kurulum dosyalarını atarsınız. Kurulum sonrası mybb forumunuzu kullanmaya başlarsınız. Kurulum dosyaları internette anlatımlarıyla beraber mevcuttur. Basit bir olay aslında. Ben bu yöntemi öneririm. Yine de kurulumla uğraşmayayım, ftp desteksiz olsa da olur derseniz 10tl.net ten subdomain alabilirsiniz. Şunu da belirteyim, bu postumda yalnızca ücretsiz mybb forum için konuştum diğer forum scriptleri hakkında konuşmayacağım yeterli bilgim yok çünkü. Siz bu postla beraber atılan diğer postları ve fikirleri değerlendirir işinize geleni uygularsınız artık

RicoDiaZ

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,002
0
her şeyi ücretsiz yapmanın imkanı yok forum scripti olarak mybb smf gibi scriptler var hadi domaini de ücretsiz hallettiğini varsayalım, hostingi ne yapacaksın ? onuda ücretsiz host açıp halledeceğim diyorsan o işler öyle olmuyor işte :D açmasına açarsın ücretsiz fakat forumuna üye sayın arttıkça alt yapıda sıkıntı yaşarsın site stabil çalışmaz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.