Udemy kurslarıyla bir yere gelmek mümkün mü?

Helion

Yeni üye
27 Kas 2020
19
2
Merhaba arkadaşlar, udemy de olan Ethical hacking kurslarıyla bir yere gelinebilir mi? sizce.

Son düzenleme:

Voldemort

Üye
30 Nis 2020
220
1
Merhaba,tabi ki udemy kurslarının da bir yararı olur ama sadece onunla sınırlı kalmayıp kitaplar ve başka kaynaklara da yönelmek öğrenmeniz de daha etkili olur internette bir çok kaynak bulunmakta ayrıca forumumuzda da ulaşabileceğiniz yararlı kaynaklar bulunmakta,youtubeda da öğrenmek istediğiniz alan ile ilgili hem yabancı hem de türk olan yayıncılar var udemy ile birlikte bunlara da bakabilirsiniz,iyi forumlar dilerim

oxydes

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
490
5
100
GN-z11
sadece tek bir kursla yetinme, internette bir sürü ücretli/ücretsiz kaynaklar mevcut.Ben açıkçası öncelikle atıl samancıoğlu'nun kursuyla başlamıştım(temel seviye), ardından web pentest kursu'nu network kursu'nu, python kursunu alıp bitirdim.(yaklaşık 3 ay sürdü).Ardından ingilizce kaynaklara da yönelerek kendimi geliştirdim, web geliştirme ve diğer programlama dillerini de öğreniyorum :))

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
44
26
Merhaba,

Eğitimin iyisi kötüsü olmaz dostum. Yalnızca senin çaba göstermen gerekiyor kursa bağımlı kalıp sadece kurs içeriğini öğrenme araştırmaya açık ol sürekli bişeyler öğrenme peşinde ol

İyi Forumlar.

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
907
ZYZZ
Öğrendiğin her şey seni bir yere getirir zaten orda ki bilgileri öğrenince artık farklı bir yere geldin mesela gibi. Ama hani o kurslar sayesinde iş bulmak diyorsan evet yapanlar var bunu bazı hocalar söylüyor aslında öğrencileri konusunda. Ama tek o kurslar ile kalmamışlardır

Helion

Yeni üye
27 Kas 2020
19
2
sadece tek bir kursla yetinme, internette bir sürü ücretli/ücretsiz kaynaklar mevcut.Ben açıkçası öncelikle atıl samancıoğlu'nun kursuyla başlamıştım(temel seviye), ardından web pentest kursu'nu network kursu'nu, python kursunu alıp bitirdim.(yaklaşık 3 ay sürdü).Ardından ingilizce kaynaklara da yönelerek kendimi geliştirdim, web geliştirme ve diğer programlama dillerini de öğreniyorum :))

Anladım hocam, ama ben ücretsiz kaynaklara pek güvenmiyorum. Neredeyse 40 dan fazla udemy de paralı kurslarım var Atıl Samancıoğlunun tüm kurslarını aldım nerdeyse şuanda etik hacker olmayı izliyorum ama kampanya vardı zaten hepsini aldım.

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
2,010
1,332
Elbette katkı sağlayacaktır. Sadece o eğitimlere odaklı olma. Her bilgiye açık ol. Araştırıp öğren bilgine bilgi kat. Sonunda kendi kaynağını oluşturmuş olursun.

HafifHacker

Yeni üye
5 Ocak 2013
19
0
Eskiden insanlar kitaplardan yada internetten araştırarak bir yerlere gelebiliyorlardı ki şimdi bilgiye erişim çok daha rahat olduğu için eğer kendini geliştirmeye adarsan muhakkak amacına ulaşabilirsin bu tamamen senin elinde unutma eskilere göre şu dönem çok daha şanslı özellikle Türkçe kaynaklarında artmasıyla iyice artmış durumda.

MaliTR

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
333
7
Kendi deneyimimi anlatmam gerekirse

Udemy den 120 videoluk bir ders aldım 5 videodan sonra kapattım,

aradığım herşeyi google da ingilizce olarak aradım videoların başlarını izledim ve yazılım veya hangi konuysa onu temelini öğrendikten sonra videoları parça parça yani geçe geçe izlemeye başladım.
Kısacası bir yazılım dili bir Otomobil yani araba ise
sanayiye gidip önce kaportacıya sonra motorcuya sonra otokuaföre gitmen gerekiyor ve yazılımın sanayiside google arama butonu.

Helion

Yeni üye
27 Kas 2020
19
2
Kendi deneyimimi anlatmam gerekirse

Udemy den 120 videoluk bir ders aldım 5 videodan sonra kapattım,

aradığım herşeyi google da ingilizce olarak aradım videoların başlarını izledim ve yazılım veya hangi konuysa onu temelini öğrendikten sonra videoları parça parça yani geçe geçe izlemeye başladım.
Kısacası bir yazılım dili bir Otomobil yani araba ise
sanayiye gidip önce kaportacıya sonra motorcuya sonra otokuaföre gitmen gerekiyor ve yazılımın sanayiside google arama butonu.

Merhaba, işte bende olan kursların hepsi paralı ama benim aradığım cevap şu hani udemy de öğrendiklerimizle CEH sertfikası gibi sertfikalara sahip olunabilir mi.

Helion

Yeni üye
27 Kas 2020
19
2
Evet bir yere gelmenize yardımcı olabilir. Fakat daha fazla kaynaklara bakarak kendinizi geliştirebilirsiniz

Hocam sürekli araştırıyorum ve kendimi geliştiriyorum. Ama udemy kurslarından CEH sertfikasıyla ilgili kurslara bakarak CEH sertfikasına sahip olunabilir mi yani sınavı geçebilir miyim kendimi bu yolda geliştirdikden sonra.

`AJAX

Katılımcı Üye
21 Haz 2019
398
7
Tabi biliyorum hocam ama, ben bunlarla bir yere gelip varabilecek miyim en azından sertfika alabilecek miyim?aaa

Btk akademide ki videoları takip ederek hem öğrenebilir hem sertifika alabilirsin her eğitimde yok lakin amacın daha çok öğrenmek olmalı, tavsiyem eğitimleri önce izleyip anlamaya çalışman ardından uygulamaya dökmendir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.