Ufak bir programlama tartışması.

_Penguen_

Üye
23 Ağu 2022
81
70
kkkkk.png

Herkese merhabalar arkadaşlar, bu başlık altına programlamaya hangi dilde başlanmalı sorusuna herkes kendince bir cevap versin, sadece programlama dili deyip geçmeyelim, sebebinide yazalım ben başlıyorum.

Bence c.
Sebebi, her işletim sisteminde stabil olarak çalışıyor ve ilk öğrenim kısmında algoritma ve ram'in mantığını çok iyi anlatıyor. c bilen biri ram'in mantığını çok iyi bilen kişidir bence, ve bir çok özelliği var.
Python, java, c++ ve c# gibi programlama dilleri c syntax'ini kullanıyor yani c biliyorsanız bu dilleri çok basit bir şekilde öğrenebilirsin,z.

berkayy16

Yeni üye
7 Eyl 2022
41
6
hocam c olabilir ama bence python çok kolay ve önemli bir dil olduğu için python ile başlarsa da güzel olur ama bende c ile başlamayı uygun görüyorum

'Gustavo

Nature Cannot Be Controlled
12 Tem 2014
95
24
Bence bu soru kişinin ilgi alakası ile orantılı. Bence kodlamaya başlamak isteyenler ilk önce kendine bu soruları sormalı Ne geliştirmek istiyorum? Nasıl bir uygulama yapmak istiyorum? Ondan sonra soruların cevaplarına göre uygun dili seçebilirler.

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
5
515
dsowww
kkkkk.png

Herkese merhabalar arkadaşlar, bu başlık altına programlamaya hangi dilde başlanmalı sorusuna herkes kendince bir cevap versin, sadece programlama dili deyip geçmeyelim, sebebinide yazalım ben başlıyorum.

Bence c.
Sebebi, her işletim sisteminde stabil olarak çalışıyor ve ilk öğrenim kısmında algoritma ve ram'in mantığını çok iyi anlatıyor. c bilen biri ram'in mantığını çok iyi bilen kişidir bence, ve bir çok özelliği var.
Python, java, c++ ve c# gibi programlama dilleri c syntax'ini kullanıyor yani c biliyorsanız bu dilleri çok basit bir şekilde öğrenebilirsin,z.
bence direk python ve HTML5 ikiside eğlenceli ve kolay aynı anda öğrenilir ikisi de

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.