Ülkeniz İçin Ölür Müydünüz ?

Aso1

Kıdemli Üye
19 Ağu 2016
2,680
0
Bilecik

Ülkeniz için ölür müydünüz?

Peki neden ülkeniz için okumuyorsunuz? Şuan Türk milletinin geleceği için yapmanız gereken şey okumanızdır, kendi yeteneklerinizi bulup yenilikler üretmeniz ve icatlar yapmanızdır.
80 milyon insanız. Hepimizin parası toplansa bir Apple ya da bir Samsung etmiyor. Utanmamız gereken budur. Birileri yapay organ yapıyor, yapay rahimlerde klon canlılar üretiyor, füzyon reaktörü yapmaya uğraşıyor, Mars planı kuruyor. Bizim ülkede ise aman bunlar çomar, aman bunlar kemalist, millet birbirini yiyor. Bırakın artık. Yorulmadınız mı?

Son düzenleme:

Milliyetci87

Kıdemli Üye
1 Ocak 2016
4,332
0
necropolis
Doğru söylüyorsun kardeşim.Zaten türkler tarihi boyunca hep iç sıkıntılar ve siyasi sorunlar yüzünden kaybetmiştir.
Yanlış biliyorsam affola.

diFranze

Yeni üye
15 Mar 2017
4
0
Hocam sırf yorum yapmak için giriş yaptım. İnsanlara anlatmakta zorlandığım şey de bu, çok gereksiz insan var maalesef onlar adına üzülüyorum. Biz telkinlerimize devam edelim 1 kişi bile kazansak bizim için kârdır. Saygılar

26 Haz 2016
230
0
Katılmıyorum desem yeridir... Eğitim sistemi o kadar vasat ki matemaikten anlamadigim halde haftada 8 saat matematik görüyorum... teknik işler, radyo teknolojolileri ve yazilimamerakım varken haftada 4 ders kimya görüyorum. Niye? niye gereksiz ve ezber teoriler? Niye insanlar istedikleri mesleğe direk olarak yönlendirilmiyor? Diyeceksiniz ki meselk karari için süre gerekli. Peki o zaman niye okullarda Yazılım eğitimi yok? Neden? Neden öğrencilerin kafasını şişiriyorlar? Ne gerek var? Niye? Bekâra karı boşamak kolay. Youtube' a eğitim sistemi eleştirisi yazın video çıkacaktır. Einstein' ın dediği gibi: "Eğer siz bir balığı ağaca çıkma yeteneğine göre yargılarsanız bütün ömrünü bir aptal olarak düşünerek geçirecektir." Size söylemek kolay. Günde 3 ders ileri matematik, 2 ders kimya ve 2 ders fizik görseniz ve bunlar hızlandırılmıs ve size soru sorma hakkı bile neredeyse verilmeyen bir sınıfa okula hatta ülkeye gitseniz anlarsınız. Sırf 5 şıktan birini seçmek için insanlar bir ya da iki yılını veriyor. Çok saçma...

duman05

Adanmış Üye
9 Eyl 2012
6,326
2
Tübitak'ın reddettiği projeleri abd 1. Seçiyor. Bu ülkede teknoloji üretilmez çünkü diğer ülkeler izin vermez. Daha çıkardığımız bor'u işleyemiyoruz. Kaldı ki icat yapacağız. Zor. Ama okumalı tabi ki.

26 Haz 2016
230
0
Tübitak'ın reddettiği projeleri abd 1. Seçiyor. Bu ülkede teknoloji üretilmez çünkü diğer ülkeler izin vermez. Daha çıkardığımız bor'u işleyemiyoruz. Kaldı ki icat yapacağız. Zor. Ama okumalı tabi ki.

Aslında çok haklısınız hocam. Ben tübütiak'a proje üretmek işi içindeyim ve dediğiniz doğru. Çok torpil var. Ama son senelerde düzeldi Allah' a şükür.

Milliyetci87

Kıdemli Üye
1 Ocak 2016
4,332
0
necropolis
Katılmıyorum desem yeridir... Eğitim sistemi o kadar vasat ki matemaikten anlamadigim halde haftada 8 saat matematik görüyorum... teknik işler, radyo teknolojolileri ve yazilimamerakım varken haftada 4 ders kimya görüyorum. Niye? niye gereksiz ve ezber teoriler? Niye insanlar istedikleri mesleğe direk olarak yönlendirilmiyor? Diyeceksiniz ki meselk karari için süre gerekli. Peki o zaman niye okullarda Yazılım eğitimi yok? Neden? Neden öğrencilerin kafasını şişiriyorlar? Ne gerek var? Niye? Bekâra karı boşamak kolay. Youtube' a eğitim sistemi eleştirisi yazın video çıkacaktır. Einstein' ın dediği gibi: "Eğer siz bir balığı ağaca çıkma yeteneğine göre yargılarsanız bütün ömrünü bir aptal olarak düşünerek geçirecektir." Size söylemek kolay. Günde 3 ders ileri matematik, 2 ders kimya ve 2 ders fizik görseniz ve bunlar hızlandırılmıs ve size soru sorma hakkı bile neredeyse verilmeyen bir sınıfa okula hatta ülkeye gitseniz anlarsınız. Sırf 5 şıktan birini seçmek için insanlar bir ya da iki yılını veriyor. Çok saçma...

Helal olsun çok güzel yazmışsın kardeşim.Bencede aslında mesleğimizle alakalı dersleri görmeliyiz.Allah kolaylık versin

muhammedse02

Uzman üye
19 Mar 2017
1,116
30
fake
Tabikide~YANLIZ HERGÜN HERYIL ŞEHİT OLUYO NEDEN CAHİL VE OKUMAYAN SA***LAR ÇOK?ONUN İCİN HACK İYİCE ÖGRENİYORUM Kİ? O ÜLKEYE SANAL OLARAK İNTIKAM ALMAK İCİN GÜLE GÜLE ARKADAŞLAR UNUTMA ÜNLÜ MARKALAR TÜRK MARKASIDIR.İLK HARITAYI BİZ ÇİZDİK CEKET VE PANTOLON BİZ BULDUK!

26 Haz 2016
230
0
Helal olsun çok güzel yazmışsın kardeşim.Bencede aslında mesleğimizle alakalı dersleri görmeliyiz.Allah kolaylık versin

Allah razı olsun. Herkesin kapasitesi farklı. Unutmamalı ki Bu dünyayı değistirenlere bakılınca gerçekten okullarda sürünmeye gerek yok. Bu bütün dünyada böyle. Bill Gates'e Steve Jobs'a bakarsanız bile anlarsınız.

26 Haz 2016
230
0
Tabikide~YANLIZ HERGÜN HERYIL ŞEHİT OLUYO NEDEN CAHİL VE OKUMAYAN SA***LAR ÇOK?ONUN İCİN HACK İYİCE ÖGRENİYORUM Kİ? O ÜLKEYE SANAL OLARAK İNTIKAM ALMAK İCİN GÜLE GÜLE ARKADAŞLAR UNUTMA ÜNLÜ MARKALAR TÜRK MARKASIDIR.İLK HARITAYI BİZ ÇİZDİK CEKET VE PANTOLON BİZ BULDUK!
Bir de yazdığın anlaşılsa... Bir de millete Cahil diyorsun..

ANTROPİ

Adanmış Üye
6 Nis 2016
6,276
168
93
root@kali:~#
Toplumda iyi bir iş yapınca kıskanıp çamur atan aptallar oldukça insanda heves kalmaz.
Torpil var
Eğitim sistemi yeteneğe göre değil.
Kendi fikirlerinize saygı beklemeyin zor bulunur.

Önce bi düşünce yapısı değişmeli toplumumuzun. Cahiller bilgiçlik taslarsa, ota b*ka karışırsa zerre adım atamayız.

Milliyetci87

Kıdemli Üye
1 Ocak 2016
4,332
0
necropolis
Allah razı olsun. Herkesin kapasitesi farklı. Unutmamalı ki Bu dünyayı değistirenlere bakılınca gerçekten okullarda sürünmeye gerek yok. Bu bütün dünyada böyle. Bill Gates'e Steve Jobs'a bakarsanız bile anlarsınız.

Haklısın ama okulu bırakınca başarı altın tepside önümüze gelmiyor o adamlar bir şeyler yapabilmiş ki yükseklere çıkabilmişler.Birde şu eğitim sisteminden hiç şikayetci olmayan öğretmenlerde cabası :)

26 Haz 2016
230
0
Toplumda iyi bir iş yapınca kıskanıp çamur atan aptallar oldukça insanda heves kalmaz.
Torpil var
Eğitim sistemi yeteneğe göre değil.
Kendi fikirlerinize saygı beklemeyin zor bulunur.

Önce bi düşünce yapısı değişmeli toplumumuzun. Cahiller bilgiçlik taslarsa, ota b*ka karışırsa zerre adım atamayız.
Evet kardeşm. Dünyada sistem böyle diye- ki her yerde böyle değil- bu şekilde eğitim sistemi kullanmak zorunde degiliz. Bir de Milli Eğitim Sistemi diyoruz. Bu eğitim sistemi Türk ve İslam Âlemi' ne yakışmıyor... Hatta Dünyaya yakışmıyor...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.