uluslar arası ip gizleme

13 Mar 2016
100
0
Eğer ip adresini çok gizli tutmak istiyorsan log tutmayan vpn kullanmanı tavsiye ederim özellikle "NordVPN" ve mac adresini değiştir "Technitium MAC Address Changer" programıyla güvenlik için

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
bu forumda eksik kalmayacak konularından biri olan ip gizleme olayı asla bitmez, eskimez, asla da tam bilgiye doğru kişiler tarafından ulaşılmaz. :) Doğru kişi olduğumu iddaa etmiyorum tabiki de ama bildiğim doğru şeyleri aktarayım size. ip adresi gizlemek değil, değiştirmek daha doğru bir terim. Gizlemek, olan bir şeyin yok olarak gözükme(me)sidir. burada öyle bir durum söz konusu olamaz. İnternet ağı böyle bir şey için de ters düşüyor. Ancak ve ancak vpn, ssh tünelleme ile değiştirilebilir. Vpn servislerinin log tutmayanları bulunmaz bir veli nimettir. çok uzun zamandır tutmadığını İDDAA EDEN Nord Vpn şirketinin de iddasına, sözüne ne kadar güvenilir, bu devirde babana bile güvenilmez.
Soracaksınız bu hemçkırlar nasıl çok iyi bilgilerini gizliyorlar, saklıyorlar? O seviyedeki birinin kendine ait geliştirdiği gizlenme yolları mı vardır, vpn ile bağlanıp başka bir vpn ye oradan başka bir vpn ile salavat zinciri misali vpn zinciri mi kuruyor hiç bilmiyorum. :( Bu paragraf boş yaptığım paragraf oldu :)

TH34MUS

Katılımcı Üye
16 Ocak 2019
717
1
nowhere
bu forumda eksik kalmayacak konularından biri olan ip gizleme olayı asla bitmez, eskimez, asla da tam bilgiye doğru kişiler tarafından ulaşılmaz. :) Doğru kişi olduğumu iddaa etmiyorum tabiki de ama bildiğim doğru şeyleri aktarayım size. ip adresi gizlemek değil, değiştirmek daha doğru bir terim. Gizlemek, olan bir şeyin yok olarak gözükme(me)sidir. burada öyle bir durum söz konusu olamaz. İnternet ağı böyle bir şey için de ters düşüyor. Ancak ve ancak vpn, ssh tünelleme ile değiştirilebilir. Vpn servislerinin log tutmayanları bulunmaz bir veli nimettir. çok uzun zamandır tutmadığını İDDAA EDEN Nord Vpn şirketinin de iddasına, sözüne ne kadar güvenilir, bu devirde babana bile güvenilmez.
Soracaksınız bu hemçkırlar nasıl çok iyi bilgilerini gizliyorlar, saklıyorlar? O seviyedeki birinin kendine ait geliştirdiği gizlenme yolları mı vardır, vpn ile bağlanıp başka bir vpn ye oradan başka bir vpn ile salavat zinciri misali vpn zinciri mi kuruyor hiç bilmiyorum. :( Bu paragraf boş yaptığım paragraf oldu :)

Heçkırlar tamamen bilgisayardan gizlenmiyorlar. Tanıdıkları küçük şirketler (varsa büyük :D) aracılığıyla sunucularda log tutturmuyorlar. Kullanmadım ancak tahminimce Nord VPN gibi tanınan VPN'ler illaki log tutarlar. IP adreslerini tanıdıkları aracılığıyla "gizliyorlar", gerçekten uzak tutuyorlar. Masa arkasından eksik kalınır.

DeliMayk

Yeni üye
26 Haz 2019
12
0
Kardeşim öncelikle bir linux kullanıyorsan eğer bir komut satırı aç ve öncelikle ipconfig yaz ve ip ni ögren
sonra Vpnbook yaz googleye ordan 1 sunucu indir ve bunları komut satırnına yaz bunları sırasıyla
cd Desktop enterla
ünzip klasörün adını kopyala ve buraya yapıştır
openvpn --config klasörü buraya sürükle genelde 80 portunu kullanırız biz
userneme ve şifre gelicek orayıda sitenin altından alabilirsin

Doctorstepherd

Yeni üye
2 Ara 2018
7
0
Beyler herkes vpn kullan falan diyorda Sanki Kullandığı vpn şirketleri log tutmuyor mu? ve olası bir suçta şirket o logları vermezmi polise falan? dostum burda bir arkadaşımızda dediği gibi ip geliştir gizleme olayı falan basit. ha illaki vpn diyorsan rus vpn kullan ruslar log tutar ama asla başka ülkeye bilgi falan vermez.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.