Uluslararası Kızılhaç Komitesi Siber Saldırıya Uğradı

Ghost Killer

Harici Saldırı Timleri Koordinatörü
13 Ocak 2019
11,238
7,702
auzplx2.jpg

Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC), kapsamlı bir siber saldırıya uğradı.

ICRC, geniş çaplı ve sofistike bir siber saldırıya maruz kaldığını, 515 binden fazla bireyin kişisel verilerinin çalındığını duyurdu.

Dünya genelinde savaş mağdurları, tutuklu ve kayıplar için çalışan Kızılhaç, veri hırsızlığı yapan kişilerin bu bilgileri sızdırmaması ya da kimseyle paylaşmaması için çağrı yaptı.

Kızılhaç’ın çalıştığı kişilerin gizli bilgiler, İsviçre’deki bir şirket tarafından depolanıyor.

Özel verileri çalınanların çoğunun savaş mağduru veya savaşlar sırasında rehin alınan kişiler olduğu bildirildi.

7dnqrh1.jpg

İNSANİ YARDIM KURULUŞLARI ALARMA GEÇTİ

Hassas verilerin çalınması üzerine ICRC, kayıpları bulmak ve aileleri birleştirmek için kullandığı tüm sistemlerini kapattı.

Siber saldırıyı kimin düzenlediğine ilişkin bir bilgi henüz yok. Saldırı, Cenevre’de merkezi bulunan birçok insani yardım kuruluşunu da alarma geçirdi.

Birleşmiş Milletler’e bağlı insan hakları ve mültecilerle çalışan birçok kurum da Cenevre’de bulunuyor. Söz konusu kurumların sistemlerinde de savunmasız kişilere ait hassas veriler yer alıyor.

h7fao2l.png

iUBacd.gif

legrama

Yeni üye
8 Kas 2021
15
14
Bilgilere göz gezdirdiğimiz zaman ortaklı çalışan önemli iş adamlarıda listede yer almakta işin özü üzücü.

IWAW

Yeni üye
20 Haz 2020
20
3
Uff efsane bir iş başarmışlar ama bu ağır patlar başlarına. yaklanmamaları biraz düşük ihtimal

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,024
1,053
16
Konya Ovası Askeri Tesislerinde
auzplx2.jpg

Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC), kapsamlı bir siber saldırıya uğradı.

ICRC, geniş çaplı ve sofistike bir siber saldırıya maruz kaldığını, 515 binden fazla bireyin kişisel verilerinin çalındığını duyurdu.

Dünya genelinde savaş mağdurları, tutuklu ve kayıplar için çalışan Kızılhaç, veri hırsızlığı yapan kişilerin bu bilgileri sızdırmaması ya da kimseyle paylaşmaması için çağrı yaptı.

Kızılhaç’ın çalıştığı kişilerin gizli bilgiler, İsviçre’deki bir şirket tarafından depolanıyor.

Özel verileri çalınanların çoğunun savaş mağduru veya savaşlar sırasında rehin alınan kişiler olduğu bildirildi.

7dnqrh1.jpg

İNSANİ YARDIM KURULUŞLARI ALARMA GEÇTİ

Hassas verilerin çalınması üzerine ICRC, kayıpları bulmak ve aileleri birleştirmek için kullandığı tüm sistemlerini kapattı.

Siber saldırıyı kimin düzenlediğine ilişkin bir bilgi henüz yok. Saldırı, Cenevre’de merkezi bulunan birçok insani yardım kuruluşunu da alarma geçirdi.

Birleşmiş Milletler’e bağlı insan hakları ve mültecilerle çalışan birçok kurum da Cenevre’de bulunuyor. Söz konusu kurumların sistemlerinde de savunmasız kişilere ait hassas veriler yer alıyor.

h7fao2l.png

iUBacd.gif

Siber saldırı yapan hacker / gurup , sizin . Kadar zekanız varsa nağmertim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.