Üniversite | Dolmadı ne demek?

8 May 2020
239
9
Dostlar internette bi türlü şunu net anlatan bir kaynak bulamadım yardımcı olur musunuz? Tercih vereceğim ama bu dolmadı ne demek anlayamıyorum yani yeterince kişi seçmediği için açılmadı mı? yoksa açıldı okula gidilebiliyor ama sınıfta az kişi mi var demek? ekstra az öğrenci var ama bölüme gidilebiliyorsa örnek dolmamış tıp vs bölümü yazsam ne olur?

m9sqe4s.jpg

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,115
23
348
Dostlar internette bi türlü şunu net anlatan bir kaynak bulamadım yardımcı olur musunuz? Tercih vereceğim ama bu dolmadı ne demek anlayamıyorum yani yeterince kişi seçmediği için açılmadı mı? yoksa açıldı okula gidilebiliyor ama sınıfta az kişi mi var demek? ekstra az öğrenci var ama bölüme gidilebiliyorsa örnek dolmamış tıp vs bölümü yazsam ne olur?

m9sqe4s.jpg
Selamlar;
Açılıp Açılmaması belli değil ancak mesela 200k ile alıyor ya ünv dolmadığı için 400k yazan biriside o bölüme yerleşebilir herhangi bir kısıtlama yok ancak açılıp açılmayacağı yapılacak olan tercihler sonucu belli olur :)

Daha iyi ifade edebilmek için örnek vermek gerekirse detaylı açıklayayım mesela sen 200k dasın ben 800k dayım ikimizde bu bölümü yazdık kontenjan dolmadığı için her ikimizide alabilir binlik önemli olmaksızın ilk amaç kontenjanı doldurmaktır.

8 May 2020
239
9
Selamlar;
Açılıp Açılmaması belli değil ancak mesela 200k ile alıyor ya ünv dolmadığı için 400k yazan biriside o bölüme yerleşebilir herhangi bir kısıtlama yok ancak açılıp açılmayacağı yapılacak olan tercihler sonucu belli olur :)
acaba verdiğim ss teki yerleşen sütünu giren kişileri mi söylüyor? öyleseyse Karaman'daki okula yerleşen 1 yazıyor 1 kişide olsa açılıyor mu?

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,115
23
348
acaba verdiğim ss teki yerleşen sütünu giren kişileri mi söylüyor? öyleseyse Karaman'daki okula yerleşen 1 yazıyor 1 kişide olsa açılıyor mu?
dostum zaten yerleşen sayılarına göz attığımızda bir fakültenin en az 3 öğretim görevlisi olması gerekli ona göre de bir öğrenci sayısı gerekli olur diye düşünüyorum yani 1 kişi tercih ettiyse onun için koskoca fakülteyi açacaklarını düşünmüyorum sonuçta öğretim görevlileri maaş alacak 1 öğrenci için devlet ödeme yapmaz belirli bir limiti vardır ancak sen yine de şansını dene bu sene baraj kalktı ondan dolayı çok düşük puan ve sıralama alan bile tercih hakkına sahip tercih eden insan sayısı artacaktır. (zaten barajın kalkmasının amacıda buydu boş bölümlerin dolmasını hedeflediklerini düşünüyorum)

8 May 2020
239
9
dostum zaten yerleşen sayılarına göz attığımızda bir fakültenin en az 3 öğretim görevlisi olması gerekli ona göre de bir öğrenci sayısı gerekli olur diye düşünüyorum yani 1 kişi tercih ettiyse onun için koskoca fakülteyi açacaklarını düşünmüyorum sonuçta öğretim görevlileri maaş alacak 1 öğrenci için devlet ödeme yapmaz belirli bir limiti vardır ancak sen yine de şansını dene bu sene baraj kalktı ondan dolayı çok düşük puan ve sıralama alan bile tercih hakkına sahip tercih eden insan sayısı artacaktır. (zaten barajın kalkmasının amacıda buydu boş bölümlerin dolmasını hedeflediklerini düşünüyorum)
peki 1 neden yazıyor acaba

Bodyguardhero

Yeni üye
23 Nis 2020
46
6
Kardeşim önceki yıl kontejan dolmadığı için taban puan belirlenmemiş bölümler. Ayrıca senin dedigin o tıp yazmak işi ; tıp, mühendislik, öğretmenlik gibi bölümlerin baraj sınırı olduğu için yazamazsın o bölümleri.

Bodyguardhero

Yeni üye
23 Nis 2020
46
6
ama 24 tercihin 24 ünüde dolamamış psikoloji bölümü yazsam tutar değil mi? :D yani illaki birisi açılır heralde
kardeşim valla zor garanti hiç birşey yok üstelik bu yıl barajda kaldırıldı bence sonlara bir iki tane kafana yatan puanı belli kessin gidebileceğin bölüm ekle, aksi halde ek tercihlere kalırsın. ek tercihlere kalırsanda bu defa normal tercihte sana garanti gelen yerleri kaçırmış olabilirsin riske atma bence.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.