Sızma Testleri Üniversite Sisteminde ki Açık

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Merhaba öğrencisi olduğum üniversite sistemin de açık buldum. Gayet basit bi olay veriler öğrenci id sine göre gelip gidiyor ve o kısımı istediğim gibi değiştirebiliyorum obs sisteminde ki her mesajı okuyabiliyorum (hocaların öğrencilerin attığı). Herkesin notlarını görebiliyorum ve attığım mesajı herhangi birinden gönderiyormuş gibi düzenleyebiliyorum devamsızlık bilgisini görebiliyorum ders seçebiliyorum. Hocaların girdiği sistemde de aynı açık olduğunu düşünüyorum fakat onlar farklı blokta olduğu için geçemiyorum . Sıkıntı şurada ki öğrencilerin her türlü bilgisini çekebiliyorum fakat resimlerini çekebilmeyi, sistemde ki pdfleri indirebilmeyi başarabilmiş değilim bunun ne gibi nedenleri olabilir ?

(Bu arada konuyla alakalı yaptığım araştırmalardan bölüm başkanımızın haberi var. En son rapor hazırlayıp bilgi işleme götüreceğiz)

Madbaskan

Yeni üye
25 May 2019
27
0
Nasıl bulduğunu anlatabilir misin bende öğrenci bilgilendirme sistemine sızmayı denedim ama olmadı ayrıca sence hocaların not girmek için kullandığı siteye nasıl ulaşabilirim?

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Nasıl bulduğunu anlatabilir misin bende öğrenci bilgilendirme sistemine sızmayı denedim ama olmadı ayrıca sence hocaların not girmek için kullandığı siteye nasıl ulaşabilirim?
Herhangi bi yolu ya da programı yok sitede gezerek bulabilirsin açık konusuna gelirsek sayfanın ana kaynağına bakarken javascript kodlarını çekerken öğrenci idsine göre gelip gittiğini farkettim sonra tek tek elle değiştirmemek için dandik bi program yazıp otomatize ettim tek tek id yi elle değiştirmek yerine alayını tek tek not defterine yazdırdım comboboxtan da not defterinin içindeki verileri okuyup ad soyadla çekmeye başladım

'TÜRKÇÜ

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,059
2
Merhaba öğrencisi olduğum üniversite sistemin de açık buldum. Gayet basit bi olay veriler öğrenci id sine göre gelip gidiyor ve o kısımı istediğim gibi değiştirebiliyorum obs sisteminde ki her mesajı okuyabiliyorum (hocaların öğrencilerin attığı). Herkesin notlarını görebiliyorum ve attığım mesajı herhangi birinden gönderiyormuş gibi düzenleyebiliyorum devamsızlık bilgisini görebiliyorum ders seçebiliyorum. Hocaların girdiği sistemde de aynı açık olduğunu düşünüyorum fakat onlar farklı blokta olduğu için geçemiyorum . Sıkıntı şurada ki öğrencilerin her türlü bilgisini çekebiliyorum fakat resimlerini çekebilmeyi, sistemde ki pdfleri indirebilmeyi başarabilmiş değilim bunun ne gibi nedenleri olabilir ?

(Bu arada konuyla alakalı yaptığım araştırmalardan bölüm başkanımızın haberi var. En son rapor hazırlayıp bilgi işleme götüreceğiz)

Merhabalar,
"fakat resimlerini çekebilmeyi, sistemde ki pdfleri indirebilmeyi başarabilmiş değilim bunun ne gibi nedenleri olabilir
Bunun birçok nedeni olabilir. Bazı tahminleri aşağıya yazayım.

- Resimler sistemi yormamak adına farklı bir site üzerinden çekiliyor olabilir fakat bu yöntem ile resimlerin 3. Taraf kişiler tarafından görüleceği için sunucu üzerine yükleyip her öğrenciye farklı resim ataması gerçekleştirilebilir.

- Pdf dosyaları içinde aynı yöntemin geçerli olduğunu düşünüyorum. :):

İyi forumlar...

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Merhabalar,

Bunun birçok nedeni olabilir. Bazı tahminleri aşağıya yazayım.

- Resimler sistemi yormamak adına farklı bir site üzerinden çekiliyor olabilir fakat bu yöntem ile resimlerin 3. Taraf kişiler tarafından görüleceği için sunucu üzerine yükleyip her öğrenciye farklı resim ataması gerçekleştirilebilir.

- Pdf dosyaları içinde aynı yöntemin geçerli olduğunu düşünüyorum. :):

İyi forumlar...

Javascript html zaten tarayıcımdan geçiyor başka yerden gelseydi fark ederdim herhalde :):))

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.