unknown device kod 43 windows 7

compq01

Üye
15 Ağu 2012
185
0
Herkese merhaba,
Bilgisayarımı açıp temizledim güzelce tabi bütün usb v.s çıkarmıştım sonra güç fişini taktım ardından ekran karıtını çalıştırdım çalışırken diger usb leri taktım sonra pc açılmadı kurtma felan yaptım açıldı telefonumun usb sini takdıgımda ise Unknown device diyor driverleri güncelledim herşeyi yaptım hatta sunuda yaptım,
Başlat\çalıştır\regedit\

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor
dizinine giriyoruz.

ErrorControl DWORD değer verisini 3 , taban anahtarına da onaltılık diyoruz .

Sonrasında
Kod:
C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\usbstor.inf_amd64_neutral_0725c2806a159a9d
dizinine giriyoruz.

Kod:
usbstor.inf_amd64_neutral_0725c2806a159a9d
klasörünün ismi değişik olabilir bu yüzden usb stor olarak ararsak bulmanız daha kolay olur , fakat sonrası yine x86, x64 gibi devam eder. Neyse klasörün içinde usbstor.inf ve usbstor.PNF dosyalarını kopyalayıp C:\Windows\inf klasörüne atıyoruz uyarı gelecektir değiştir diyin .
İşlemleri gerçekleştirdik den sonra bilgisayarımızı normal bir şekilde kapatıyoruz . Sonrasında bütün monitör, usb bellekler, jak girişleri, güç girişleri dahil olmak üzere her şeyi çıkartıyoruz ve 15 dk bu şekilde içindeki gücü bitirmesini bekliyoruz .

Böyle bir çözüm yolunuda denedim ancak gene çalışmadı bu seferde pc çok geç açılmaya başladı yardım edin 1 haftadır ugraşıyorum nolur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.