Unpacker Bulamadim

Çözüm
reversing ile uğraşıyorsun ve henüz vm'in ne olduğunu bilmiyorsan en acilinden 1-2 hintli tutorial'i izlemen lazım çünkü statik analiz bile olsa ana PC'de asla program analiz etme, kullandığın decompiler'da bir güvenlik açığı olabilir ve bir anda bütün C: sürücünü internete açabilirsin (yanlışlıkla :D)
Vm nin ne olduğunu biliyorum da sanal makinede çalıştırması gerektiğini kastettin mi onu anlamamıştım

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
769
Cudi
dosya isminden setup olduğu anlaşılıyor bassan kursan içine gömülü programı çıkartıcak seninde incelemen gereken program o olmalı. Setup sistemleri eski ve basittir bu eskilik programın delphi ile yazıldığı ön bilgisine dayanarak söylediğim bir yorumdur günümüzde delpi ile yapılan modern program yoktur. Eskiden kalmış bir paket kurucusu diye düşünüyorum bu program. Zip ten farkı yok yani sadece biraz daha cafcaflı işte. Programa güvenmiyorsan diye alex de vm den kur diyor sanal ortamı kast ediyor, VirtualBox gibi.

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
908
716
reversing ile uğraşıyorsun ve henüz vm'in ne olduğunu bilmiyorsan en acilinden 1-2 hintli tutorial'i izlemen lazım çünkü statik analiz bile olsa ana PC'de asla program analiz etme, kullandığın decompiler'da bir güvenlik açığı olabilir ve bir anda bütün C: sürücünü internete açabilirsin (yanlışlıkla :D)

RU7HL3SS

Yeni üye
28 Şub 2021
48
7
Baku
Vm nin ne olduğunu biliyorum da sanal makinede çalıştırması gerektiğini kastettin mi onu anlamamıştım

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.