UnpackMe Confuser Mod

ByHunterAlone

Yeni üye
27 Şub 2021
14
0
Beyler öncelikle selamun aleykum skypede biri ile tanıştım modlanmış confuser satıyor almadan önce forumdakilere bi danışayım dedim.
Kırılma konusunu satan kişiye sorduğumda elbette krırılır ancak üst düzey koruma olduğunu söyledi bende örnek Unpackme packlemesini istedim ondan sizce bu elemanın sattığı koruma iş görürmü bilgili kişeler yardımcı olursa çok yardımcı olur şimdiden herkeze teşekkürler.

Dnspy görüntüsü veya unpack ettiğiniz dosyayı nasıl bir yol izlediğinizde buraya atarsanız iyi olur.

Ekran Görüntüsü

İndirme Linki
https://s5.dosya.tc/server/jw74e3/Protect.rar.html

Edit Satın Aldım Bu Korumayı.

Modlardan Ricam Zararlı Yazılım Analiz Kısmına Almaları Bu Konuyu.

Eğer Konu Hakkında Daha Fazla Bilgiye İhtiyacınız Varsa Aşşaya Yazın Eklerim.

Son düzenleme:

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
590
5
136
kardeş adam seni dolandırmaya çalışıyor büyük ihtimal ile confuserlerin hepsi kırılır dnspy dan gerekli yerlere breakpoint atmak yetiyor ben bi aralar güzel koruma satıyordum
sende böyle güvenilir kişilerden al adam seni tokatlamaya çalışıyor büyük ihtimal ile

freecola

Yeni üye
16 Mar 2018
26
0
İşi bilen biri için en iyi ihtimal 30-35 dk sürer :)
Tabi anti dump, debugger tespiti,sanal makine içerisinde çalışmama olayına derinlemesine girdiğimde bu 30-35 dk içerisinde kıran arkadaş ilk başlarda kıramıyordu lakin sonradan sanal makineyi ve debuggerler'ın tespitini önlemeyi başardığında süre yine 30-35 dk'da sabit kaldı.
(Bu arkadaşta bıraktı şuan belki farklı kimlikler altında arada sırada zevkine crackme,unpackme çözüyordur.Arada hal hatrını sorarım.)

Zamanında çok uğraştım bu işlerle.Ha zevkli mi çok zevkliydi.Ama inan bunun gibi kendini geliştirmiş reverse engineer'lar için bu kadar kasmaya gerek yok.Dahada üzerine gitseydim süreyi belki 1 günlere çıkarabilirdim ki önemli olanda bu zaten kırılma süresini uzatmak.
zztri üstadında dediği gibi amacımız "bu programı kırana kadar yenisini yazarım" dedirtmek, programınızı lamerlerden,sürükle-bırakçılardan korumak.
Yoksa ne kadar uğraşırsan uğraş çalışan her program kırılır :)
Kendini geliştirmek istersende confuserex modlama tutorial'ları vardı.İzleyerek ve deneyerek en azıdan bu lamerlardan yeterince koruyacak kadar yeterli confuserex moduna sahip olabilirsin.Bol şanslar :)

ByHunterAlone

Yeni üye
27 Şub 2021
14
0
cevabınız için teşekkürler bu konuda bilgili birine benziyonuz bıraktınızı söylediniz ancak bakmak isterseniz attığım unpackme dosyasına bir göz atıp sağlammı sizce ona göre birşey söylerseniz çok iyi olur

bakalım kıran kişi çıkana kadar koruma hakkında önyargılı olmayacağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Keashe

Üye
26 Kas 2020
54
7
dostum burdaki kolay veya kırılır diyenlere bakma sen.
bu bir vm ise (bakmadım hala) çok zor hele modlu koivm (gerçek modlanmış koivm) imkansıza yakın.

ve bu uygulananın (yani unpackme) şekli nedense benimkine benziyor bende koruma satıyorum acaba sattığım biri benim korumayımi satıyor hmhmhmhm

ve tekrarlıyorum bakmadan kolay diyip free toolardan başka bir şey bilmiyenlerdir.

EDIT:
dostum bu normal sahte modlu bir koivm hehehe bilmediği bir şeyi satıyor almanı tavsiye etmem sana strongvm (github'da var) almanı tavsiye ederim her ne kadar benden çalmış olsada iyi korumadır.

Son düzenleme:

ByHunterAlone

Yeni üye
27 Şub 2021
14
0
saolun bilgilendirme için attığım unpackme dosyasını unpack etiysen dmden veya burdan atarmısın sahte mod dediğinizle normal mod arasındaki fark nedir bu adamın sattığı confuser değilmi yani sattığı şey connfuserden kötümü

diğer öğrendiğin işler gibi biyerden başla devamı gelir heralde.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Keashe

Üye
26 Kas 2020
54
7
saolun bilgilendirme için attığım unpackme dosyasını unpack etiysen dmden veya burdan atarmısın sahte mod dediğinizle normal mod arasındaki fark nedir bu adamın sattığı confuser değilmi yani sattığı şey connfuserden kötümü

evet kolay kaldırılır sadece ismi değiştirilmiş bedava bir koruma.

yok illa kır kanıtla diyorsan satın al ve kırılıyormu diye önemli bir programını onunla koru sonrada piyasaya sür ve gör.

8 Nis 2020
213
2
32
Korumalar her türlü kırılabilir. Çünkü obfuscator yani Türkçe olarak "şaşırtıcı" sadece kodların okunurluğunu zorlaştırmaktadır. Uğraşılırsa her türlü koruma geçilebilir. Ben kırabilirim demiyorum çünkü tersine mühendislikte pek de iyi sayılmam. Ancak işi bilen birisi yapabilir diye düşünüyorum. Yine de iyi obfuscator'lar kullanarak kırmaya çalışanlar için işi zorlaştırabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.