Upload açığı hakkında

Ellectra

Yeni üye
20 Kas 2015
34
0
Arkadaşlar merhaba, bir sitede upload açığı buldum ve bi şekilde istediğim türde dosyayı yükleyebiliyorum yüklendiği dizini de buluyorum yüklediğim dosyalar da görünüyor fakat html uzantılı dosyaya tıkladığımda açılırken, php uzantılı attığım dosyaya tıkladığımda aradığınız sayfa bulunamadı diyor. Bir bilgisi olan var mı? .php dosya orada paşalar gibi dururken neden açmaya çalıştığımda böyle bir sayfa yok diyor

Ellectra

Yeni üye
20 Kas 2015
34
0
Hacım yüklediğin yere .html olarak index at birde sağ tıkla öğeyi denetleden bulabilirsin yüklediğin yeri ..

Yüklediğim yeri biliyorum her şey tamam da tek sorun yüklediğim php dosya açılmıyor. şimdi şöyle düşün elimde bi tane index of / var yüklediğim dosyalar burada görünüyor mesela deneme.html ve deneme.php olarak iki tane dosya yüklemişim bunlar görünüyor. deneme.html'e tıklıyorum çalışıyor. deneme.php'ye tıklıyorum sayfa bulunamadı diyor

Gördüğün üzere iki dosyada yüklenmiş

MgaZEM.png

Son düzenleme:

co admir

Uzman üye
8 Nis 2013
1,953
8
Yüklediğim yeri biliyorum her şey tamam da tek sorun yüklediğim php dosya açılmıyor. şimdi şöyle düşün elimde bi tane index of / var yüklediğim dosyalar burada görünüyor mesela deneme.html ve deneme.php olarak iki tane dosya yüklemişim bunlar görünüyor. deneme.html'e tıklıyorum çalışıyor. deneme.php'ye tıklıyorum sayfa bulunamadı diyor

Hacım sende o zmn .html olarak kaydet...Php açmazdır sayfa ...Tamper data ile olur belki..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.