Usb bellek hafızasının küçülmesi sorunu ve çözümü [Programsız]

gorkemBey

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
844
0
VPN : ON

Usb bellek yada flash bellek, hafıza kartları gibi yanımızdan ayırmadığımız depolama araçları format atarken veya hiç farkına varmadan 16 gb lık usb belleğiniz 1.44 gb düşebilir. Boyutlar farklı da olabilir 2 gb lık disk kapasitesi 250 mb bile düşebilir. Aşağıdaki resimde 16 gb lık flash belleğim sadece 1.44 gb olarak görünmekte;

flash-bellek-kapasite-1.jpg

Böyle bir durumla karşılaşırsak flash belleğin kapasitesini eski haline nasıl getirebiliriz?
Çözüm

başlat ta cmd yazarak veya aratarak cmd Komut İstemi programını yönetici olarak başlat diyelim.
Komut satırına
[COLOR="Reddiskpart[/COLOR] yazıp enter layalım.
disklerimizi listeleyelim;
[COLOR="red [URL="https://tik.lat/nXcpo"] Tıkla git[/URL]

Son düzenleme:

xfsk456

Katılımcı Üye
16 Ağu 2015
441
0
dünya
Peki sadece görünüm olaraknı eski haline geliyor yoksa eskisi gibi 16gb mi oluyor

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
Ya tamda ben düşünüyordum bu konuyu açmayı ama üşeniyordum.
Dün aklıma geldi yine üşendim :D
Neyse üşengeçliğimin cezası olsun.Bende farklı yöntemi anlatırım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.