USB Flash Bellek Problemi (yardim)

cuneytcirka

Yeni üye
23 Eki 2007
19
0
Azerbaycan
Selam Arkadaslar

Benim USB Flash Diskimle buyuk bir sorunum var lutfen bu konuda yardimci olurmusunuz?
Kingston DataTraveler 2.0 8gb

Normalde bilgisayara taktigimda hersey normal gibi gorunuyor fakat yukleme yada silme islemlerinde veya bicimlendirmek istedigimde sorun ortaya cikiyor
bicimlendirme adina DISKPART dahil ne bulduysam denedim hatta yeni Flash yazilimi yuklemek istedim ama uygun Programi bulamadim
sonuc hep ayni hersey yerli yerinde ne sile biliyorum ne yukleme yapabiliyorum.

Description: [G:]USB Yýðýn Depolama Aygýtý(Kingston DataTraveler 2.0)
Device Type: Mass Storage Device
Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 100mA
USB Device ID: VID = 0951 PID = 1665
Serial Number: 08606E67EEF6FF718B58E80B
Device Vendor: Kingston
Device Name: DataTraveler 2.0
Device Revision: 0100
Manufacturer: Kingston
Product Model: DataTraveler 2.0
Product Revision: 1.00
Controller Vendor: Solid State Systems
Controller Part-Number: Unknown(??) - 0xBD
Flash ID code: 98DE9493 - Toshiba TC58NVG6DDJTA00 - 1CE/Single Channel [MLC-16K] -> Total Capacity = 8GB
Tools on web: 鑫創_优盘方案_数码之家_电路图/原理图/量产工具/维修手册/原创软件
Possible Flash Part-Number
----------------------------
[1CE]TC58NVG6DDJTA00(19nm) x 1 pcs/Channel x 1 Channel
Flash ID mapping table
----------------------------
[Channel 0][Channel 1]
98DE94937650

Bilgi amacli bir kac resim yukluyorum lutfen vakit ayirip bakarmisiniz?

Simdiden Tesekkurler

0DjqAo.jpg

4l2gOJ.jpg

J2rYBj.jpg

OMnqOP.jpg

cuneytcirka

Yeni üye
23 Eki 2007
19
0
Azerbaycan
cmd > format (sürücü harfi / usb belleğin hangisi ise) A: E: ... enter
% dolduktan sonra tekrar enterla.
birde böyle dene

Oncelikle ilgine gore tesekkurler

Bahsettigin gibi CMD yonetici olarak actim Format g: (usb g: olarak tanimli) dedim ve %100 olana kadar islem devam etti sonuc olarak Gecersiz medya veya iz 0 bozuk - disk kullanilamaz hatasi verdi. :(

0wsWIQ.jpg

cuneytcirka

Yeni üye
23 Eki 2007
19
0
Azerbaycan
cmd>chkdsk/r g: enter sonra chkdsk hizmetini çalıştır.
rica ederim yardımcı olabilirsem daha mutlu olurum.

Dedigin gibi chkdsk/r g: enter yaptim sonuc

F1fANL.jpg

Belki faydasi olur diye bir aciklama vereyim
Bu flas disk Huawei BTS lerinde Setup yuklemek icin hazirlanmis Setup dosyalarinin otomatik olarak yuklenmesini saglayan dosyalar yuklu
Huaweideki çinliler bu dosyaların silinmesini istemediği için bir koruma uygulamış olabilir ki
bahsi geçen çinliler bu diskin silinemeyeceğini iddia ettiler buna göre işin ucu birazda donanımsal sorunu olmayan bir diskin yazılımsal olarak silinemez olması ozelliklede bunun bir usb bellek olması şirket içinde çin Türk atışmasına döndü
ben dahil bir çok arkadaş birer usb disk alıp formatlamaya çalışıyoruz sonuç olarak benim bilgim yetmediğinden THTden yardım istedim.

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
Anladım. Denemekten kim ölmüş?
cmd>diskmgmt.msc disk yönetimi açılacak usb belleği bulun üstüne sağ tık yapın
yeni basit birim>yeni bölüm> şimdi yeniden biçimlendirmeyi birde böyle deneyin. Olmazsa farklı yöntemler bulmaya çalışırız.

cuneytcirka

Yeni üye
23 Eki 2007
19
0
Azerbaycan
Anladım. Denemekten kim ölmüş?
cmd>diskmgmt.msc disk yönetimi açılacak usb belleği bulun üstüne sağ tık yapın
yeni basit birim>yeni bölüm> şimdi yeniden biçimlendirmeyi birde böyle deneyin. Olmazsa farklı yöntemler bulmaya çalışırız.

Bu yöntemi daha önce hem windows hem linuxta denemiştim her nekadar sağ tık veya başka bir yerde yeni basit birim yolunu bulamasamda bişimlendirme başarısız oluyor :RpS_crying:

JalkpE.jpg

VqZtd2.jpg

cuneytcirka

Yeni üye
23 Eki 2007
19
0
Azerbaycan
Biraz da programlardan yardım alalım;
HP USB Disk Storage Format Tool, gibi mesela.

Biraz da programlardan yardım alalım;
HP USB Disk Storage Format Tool, gibi mesela.

Kusura bakma sanada zahmet veriyorum
Burada konu açmadan önce bulabildiğim bütün USB format programlarını denedim hatta usb belleğin cip'inin kodunu aratıp (Toshiba bu arada) yazılımını yeniden yüklemeyi bile denedim (tabi yazılımlar programları ve web siteleri çoğunlukta çince olduğundan başarılı olamadım)
Sayısını hatırlamadıgım kadar program denedim sonuc hep ayni ne yazikki :(

Sonunda çin'lilere beyaz bayrak sallayıp teslim olacağım sanki:RpS_crying:

woxwl4.jpg

OrA6gt.jpg

Denedigim bazi programlar

DnbxAi.jpg

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Olayı sadece yazılımsal olarak düşünme bunu yapan bir firma amacı silinmemek olan bir flash bellek yaptı ise donanımsal bir değişiklikte yapmış olabilir.

cuneytcirka

Yeni üye
23 Eki 2007
19
0
Azerbaycan
Olayı sadece yazılımsal olarak düşünme bunu yapan bir firma amacı silinmemek olan bir flash bellek yaptı ise donanımsal bir değişiklikte yapmış olabilir.

Sanmıyorum sonuçta bu usb belleklerın bir kısmını bizim satın almadaki arkadaşlar sipariş edip getirtti belleklerde özel bir donanımsal durum söz konusu değil eminim
ayrıca çinliler kendileri istediklerinde usb bellekleri kullanılabilinir hale getirebiliyor :mad:
Bir söylenti var ama şehir efsanesi misali gerçekliği tartışılır
söylentilere göre flaş belleklerin entegresine yazılım atarak CD gibi davranmasını salıyorlarmış
böylece 1 sefer yükleme yapıldıktan sonra geri kalan kısmı boş olsada kullanılamıyor ve yazılanlar silinemiyormuş ????
bundan yola çıkarak usb belleğın entekresinin numarasından Toshiba üretimi olduğunu buldum fakat ne yazıkki entekre ye yazılımı yeniden yüklemek için müracat edilecek tüm siteler çince ve google amca çeviride saçmalama rekoruna koşuyor resmen :RpS_bored:

cuneytcirka

Yeni üye
23 Eki 2007
19
0
Azerbaycan
Disk Part İle Olması Lazımdı. Disk Part İle Ne Yaptınız ?

olabilir aslında fakat diskte fat32 ntfs değişikliği de dahil hiçbir değişiklik yapamıyorum ne bölümleye biliyorum nede biçimlendirebiliyorum

silmek istediğimde içerisindeki herşey siliniyor ve disk boş görünüyor ve tamamı kullanılabilinir görünüyor fakat yeniden başlattığımda yada çıkartıp taktığımda herşey eski haline geliyor sildiklerim geri geliyor yüklediklerim yok oluyor

m14wWh.jpg

Problem hakkında bir video hazırladım
Windows ortamında video kayıt problemim oldugundan gif tarzında hazırladım

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=yvnWx46cGwI"]https://www.youtube.com/watch?v=yvnWx46cGwI[/ame]

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.