USB Harf Yönetimi

ICHIDH

Uzman üye
25 Eyl 2013
1,531
3
Erzurum
USB Harf Yönetimi

Selamlar dostlar, birden fazla flash diski bilgisayarıma sık sık takıp çıkardığımdan bazı sorunlarla karşılaşıyorum. Bunlardan birisi de harf sorunu, çünkü sanallaştırılmış işletim sistemlerini farklı usb aygıtlara yüklediğimden dolayı tak çıkar yaparken taktığım flash diskleri , bilgisayarım her seferinde farklı harfli bir yola atıyor ve sanallaştırma aracımda işletim sistemini açmaya çalışırken beni epey uğraştırıyordu. Belki aynı sorunları yaşayıp hala çözüme kavuşturamamış arkadaşlar vardır aramızda , umarım bu konu işlerine yarar . Bu konuda istediğimiz bir usb flash diske istediğimiz harfi kalıcı olarak atayacağız . Fotoğrafları adım adım takip edelim ;

İlk olarak bilgisayarıma sağ tıklayıp Yönet sekmesine giriyorum.

BdBecb.png

Daha sonra açılan pencerenin sol kısmından Disk Yönetimi paneline giriyorum

7eACbG.png

Sonrasında açılan panelden harf yolunu değiştirmek istediğim aygıtın üzerine sağ tıklayıp Sürücü Harfi ve Yolu Değiştir seçeneğine giriyorum ,

AJeRIT.png

Karşıma çıkan kutucukta Değiştir sekmesine girerek,

eMTCV0.png

İstediğim harfi seçiyorum ve yaptığım değişiklikleri kaydediyorum.

cK2LVP.png

Bu şekilde seçmiş olduğum aygıta atamış olduğum harf kalıcı oluyor ve bilgisayara her tak çıkar yaptığımda aygıtı her zaman aynı harf üzerinden tanıyor.Bir gün işinize yaraması dileğiyle iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.