Usb ile pardus 2011 kurulumu (çok basit)

BreenLine

Üye
25 Eyl 2010
246
0
Sizlere USB ile Pardus 2011'i nasıl kuracağınızı anlatıcam. Gerekenler : en az 2 gb lık usb bellek ve Pardusun kurulan cd sini indirmeniz. işte linkler :

32 bit : https://tik.lat/wib9X

64 bit : https://tik.lat/S65tD

ardından bu dosyayı usb belleğe yazmaya yardım edecek olan programı indirmeniz gerekiyor

linki : https://tik.lat/BG3qI
(en üstteki seçenek)

ilk önce indirdiğimiz pardus iso dosyasını img dosyasına çevirmemiz gerekiyor bunun için dosyanın üzerine bir kere tıkladıktan sonra f2 tuşuna basın ve .iso olan yeri .img olarak değiştirin

7422.png

ardından size böyle bir soru soracak evet deyin

7447.png

şimdi indirdiğimiz yardımcı programı açın ve img olarak değiştirdiğimiz dosyanın yolunu gösterin
7531.png

kullanacağınız flash belliğin yerinide gösterdikten sonra( UYARI : EĞER YANLIŞ BİR YERİ SEÇERSENİZ MESELA BENDE F İDİ BUNUN YERİNE D Yİ (BİLGİSAYARIN HARD DİSKİNİ) SEÇERSENİZ O BÖLÜM BİÇİMLENDİRİLİR VE BİLGİLERİNİZ KAYBOLUR) write butonuna basın flash bellek biçimlendirilsin mi diye sorucak evet deyin

7577.png

yükleme işlemi tamamlandıktan sonra exit butonuna basın ve bilgisayarı yeniden başlatın bios ayarlarından usb diskin boot önceliğini verin hobaaaaa PARDUS 2011 YÜKLENİYOR

7601.png

UYARI : f2 tuşuna bastığınız halde dosya uzantılarını göremiyorsanız şu adımları izleyin

7633.png

herhangi bir klasör açın veeeeee klasör ve arama seçeneklerine gelin

7649.png

buradaki tiki kaldırın

7664.png

Ben Bu yöntemleri bizzat uyguladım ve kendi laptop uma yükledim . herhangi bir sorunla karşılaşmadım . bilgisayarımdaki windows 7 hala duruyo ;) çift işletim sistemim oldu resmen :mml herhangi bir sorunla karşılaşırsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya calışırım

konu sabitlenenirse daha çok kişinin işine yarayabilir

Son düzenleme:

HasanUSLU

Yeni üye
13 Eki 2009
1
0
Güzel anlatım. Eline sağlık.

Yalnız ben CD'den kurmaya çalıştım. Disk bölümlendirme kısmını geçemedim. Genelde herkes de o kısımda takılıyor. Hatta onu geçemediği için hiç Pardus kurmayan çok insan var. Kurmak için gece 2-3 saatimi harcadım. Ama nafile...

CD'den kurarkan disk bölümlendirme konusunu resimli anlamanız süper bir hizmet olur.

BreenLine

Üye
25 Eyl 2010
246
0
Güzel anlatım. Eline sağlık.

Yalnız ben CD'den kurmaya çalıştım. Disk bölümlendirme kısmını geçemedim. Genelde herkes de o kısımda takılıyor. Hatta onu geçemediği için hiç Pardus kurmayan çok insan var. Kurmak için gece 2-3 saatimi harcadım. Ama nafile...

CD'den kurarkan disk bölümlendirme konusunu resimli anlamanız süper bir hizmet olur.

diski bölümlerken ben de ufak bi sorunla karşılaştım ben takas alanı oluşturamadım kurulumu takas alanı olmadan yaptım. Ancak sizin sorununuz sanırım diski biçimlendirememe (yanlış anlamadıysam). bu durumda uygulanacak adımları sıralayayım size:

1) bilgisayarınız da başka işletim sistemi varsa yada siz diski istediğiniz gibi bölümlendirmek istiyorsanız kendi düzenini yarat seçeneğini seçin (resim alıntıdır)
pardus-2011-kurulum-7.png

2) ardından aşşagıdaki kullan bölümü "/" şeklinde olmalıdır, disk formatı fazla önemli değil ext3 ext2 yada ext4 olabilir ama aralarında nasıl bir fark olduğunu bilmiyorum :confused: .eğer hala hata uyarısı alıyorsanız birincil bölüm olmaya zorla seçeneğini işaretleyin. ben takas alanı oluşturamadığım için onun nasıl yapıldığını anlatamıycam :( ancak şunu bilmenizde fayda var takas alanı olmassa bilgisayar uyku moduna geçmiyor malesef ve eğer laptop kullanıyorsanız şarzı bittiğinde bilgisayarın fişi çekilmiş gibi bir anda kapanıyor:((resim alıntıdır)
pardus-2011-kurulum-8.png

umarım faydalı olmuştur

iskorpix2

Yeni üye
4 Ara 2010
18
0
linki yenilebilirmisiniz çok acil lütfen kaç gündür pardusu indiriyordum şimdi indirdim ama programın linki kırık usb kurcam acil programın linkini alabilirmiyim lütfen

BreenLine

Üye
25 Eyl 2010
246
0
peki sistem usb den nasıl açılacak.?

burda amaç pardus'u usb ile başlatmak değil amaç kurulum cd si hazırlar gibi kurulum usb si hazırlamak , nasıl cd takıp format atıyorsan bilgisayara, burda da usb yi takıp format atıyorsun. ama sen illaha da usb ile pardusu başlatıcam diyorsan eğer, pardusun çalışan cd diye geçen iso dosyasını indir ve yukarıda ki işlemleri aynen uygula.

şerefli

Kıdemli Üye
25 Nis 2009
3,201
0
sivas
peki sistem usb den nasıl açılacak.?
kardeş sistemin usb den açılması için bios aayarlarını değistirmen lazım yoksa olmaz.ayarlarda usb yi en üste taşıman lazım onun için pc açılırken f1 den f12 kadar olan tuşlardan bir tanesi olaması lazım pc den pc ye farkaeder benimki toshıba f12 den olur inrette araştır pc modelleirini bulursun ama mademki böyle çift işletim sistemi kuracaksın sanal pc kur orada istediğin işletim sistemini kur keyfini çıkart yoksa pc ne yazık olur sadece tafsiye ilerde onunla ilgili bir başlık açacağım takipte kal

BreenLine

Üye
25 Eyl 2010
246
0
kardeş sistemin usb den açılması için bios aayarlarını değistirmen lazım yoksa olmaz.ayarlarda usb yi en üste taşıman lazım onun için pc açılırken f1 den f12 kadar olan tuşlardan bir tanesi olaması lazım pc den pc ye farkaeder benimki toshıba f12 den olur inrette araştır pc modelleirini bulursun ama mademki böyle çift işletim sistemi kuracaksın sanal pc kur orada istediğin işletim sistemini kur keyfini çıkart yoksa pc ne yazık olur sadece tafsiye ilerde onunla ilgili bir başlık açacağım takipte kal

:D sanırım emin94 arkaşımızın sorusunu yanlış anlamışım :D

delipoyraz1

Yeni üye
26 Ağu 2008
5
0
istanbul
kardeş yukarda vermiş oldugun https://tik.lat/hPCT1 adresten iso dosyasını indirdim.Dediğin gibi img yaptım. https://tik.lat/TmGFj bu adrestende image writer programını indirdim.Usb ye img formatına cevrişmiş iso dosyasının yerini gosterdım yukleme yapıldı.Ama benım usbde sadece 3 gb olarak gorunuyor yazım bittikten sonra....Acaba hatalı yazılımmımı yapıyorum usb ye yoksa baska bir problemmi var..Yardım ederserniz çok sevinirim...

onerkosker

Yeni üye
18 Kas 2010
4
0
senin verdigin programı kullandım 8 gb lık flaş 1.15 gb gözüküyor biçimlendiriyorum düzelmiyor.flaş gitti yardımınızı bekliyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.