USB kali live ve wordlist boyutları

wcmocha

Yeni üye
27 May 2019
18
0
istanbul
Selamlar.wireless şifre kırma denemeleri için USB'den kali linux'u live şekilde kullanmak istiyorum çünkü sanal makinede wirelesscard'ımı görmüyor ve yeni bir tane almam gerekiyormuş sanırım. Ancak usb bellegim 8 gb. Crunch ile oluşturacagım wordlistllerin boyutları çok daha büyük oluyor. bunu nasıl çözerim? illa yüksek boyutlu bir usb bellek mi almalıyım yoksa kaliyi usb'den live şeklinde kullanırken crunch'ın oluşturdugu wordlistleri hdd'de depolamanın bir yolu var mıdır?

skrully

Yeni üye
25 Haz 2019
6
0
yanlışım varsa gerçekten kusura bakma dostum ama live makine çalışıyorken sen harddiski usb portundan zaten bağlayabiliyorsun terminal kullanarak cd "Harddisk konumu"
mkdir Wordlists (ile dosyanı oluşturup)
cd Wordlists/
İle yoluna devam edebilirsin dostum :)
Örn: ben tabletimi bağlayıp içine dosya vs atabiliyorum yani bunları da yapabilmen lazım

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.