USB Sızma Virüsü VB. Nasıl Yazdırılır ?

Laleyamuk33

Yeni üye
17 Ağu 2022
40
10
Önecelikle selamun aleykğm arkadaşlar usb ye sızma,şifre kırma,çökertme vb. virüsleri yazdıracağım uygulama filan varsa yardımcı olurmusunuz ?
Yani pc ye usb yi taktığımız zaman direkt virüs aktif olacak

Şimdiden Teşekkürler.

Alih78

Katılımcı Üye
26 May 2022
266
1
243
Önecelikle selamun aleykğm arkadaşlar usb ye sızma,şifre kırma,çökertme vb. virüsleri yazdıracağım uygulama filan varsa yardımcı olurmusunuz ?

Şimdiden Teşekkürler.
Linux ve mobil tarafı bilemiyorum ama yeni windows sürümlerinde bunu yapmanız mümkün değil. Windows bir güncellemesinde otomatik çalıştırmayı devre dışı bıraktı. Maalesef flaşı otomatik çalıştırabilmek için kayıt defteri değerleri ile oynamalısınız.

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,746
38
2,568
Wrong Side Of Heaven
Linux ve mobil tarafı bilemiyorum ama yeni windows sürümlerinde bunu yapmanız mümkün değil. Windows bir güncellemesinde otomatik çalıştırmayı devre dışı bıraktı. Maalesef flaşı otomatik çalıştırabilmek için kayıtlar defterini değerleri ile oynamalısınız.
dediğiniz üzerine eklemek isterim ki digispark attiny85 isimli donanım cihazı ile autorun işlemlerini yapabilirsiniz.

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,746
38
2,568
Wrong Side Of Heaven
Anladığım kadarıyla digispark arduino gibi bir şey olmalı, bu tür kartlar bilgisayara usb ile bağlanmıyor mu ben mi yanlış biliyorum? Aydınlatırsanız sevinirim.
evet arduino türevi diyebiliriz.
dediğiniz gibi bilgisayara USB portuyla bağlanıyor fakat;

bir klavye, mouse gibi kendini tanıtıyor o yüzden autorun işlemlerini yapıyor.

peki bunu nasıl yapıyor derseniz?
kullanıcı ara birimi (HID) adında bir erişim sistemini geçerek yapıyor orada kendini farklı bir cihaz gibi gösteriyor.

bizzat kullanıp deneyim etmediğim için yanlış bilgi vermek istemem fakat yakın zamanda elime geçince konusunu açacağım
@Napcaz da bu konuyla ilgileniyor belki kendisi şuan daha aydınlatıcı fikirlere sahiptir

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
2
769
Cudi
evet arduino türevi diyebiliriz.
dediğiniz gibi bilgisayara USB portuyla bağlanıyor fakat;

bir klavye, mouse gibi kendini tanıtıyor o yüzden autorun işlemlerini yapıyor.

peki bunu nasıl yapıyor derseniz?
kullanıcı ara birimi (HID) adında bir erişim sistemini geçerek yapıyor orada kendini farklı bir cihaz gibi gösteriyor.

bizzat kullanıp deneyim etmediğim için yanlış bilgi vermek istemem fakat yakın zamanda elime geçince konusunu açacağım
@Napcaz da bu konuyla ilgileniyor belki kendisi şuan daha aydınlatıcı fikirlere sahiptir
Şuanlık başka bir işle ilgilendiğim için bu meseleyi fazla irdeleme fırsatım olmadı daha. Bilgim dahilinde rasperry tarafında HID sistemi sömürülüyor. Klavye gibi tanıtıyor kendini bunun için rasperry nin pico sürümü kullanılıyor sebebi ise usb girişi olması, küçük bir şey olması. Ayardunyo da da Coder ın dediği gibi digispark attiny85 modeli kullanılıyor keza gene nedeni minik bir şey olması ve usb girişi olması, ayrıca ardunyo da rasperry gibi klavye gibi gözükmeye gerek kalmıyor. Hiç ardunyo kodladınız mı bilmiyorum ama ardunyoda kodunu yazarsın mikroişlemcine kodu yüklersin sonra ardunyo bilgisayara takıldığı gibi kodunu çalıştırır, yani direk mikroişlemci işini yapmaya başlar bu durumda ister bir site açarsın istersen artık windows bey neye yetki veriyorsa onu yaparsın yada kalvye gibi davranırsın bir kütüphane yüklersin atıyorum klavye girdisini kontrol etmek için sonra aynı rasperry de yaptığını yaparsın olay bundan ibaret. Burda asıl muhim veanlaşılması gereken nokta bu şeylerin flash bellekten farkının ne olduğunu, mikroişlemcilerinin ne yaptığını anlamak. Canım bilgisayarcığımıza ne fısıldıyorlarda takıldıkları gibi kod çalıştırıyorlar işte bu husus konusunda hiç bir şey bilmiyorum şimdilik ama konuyu detaylıca araştırmayı hedefliyorum. Bir şeyler bulduğum zaman aynı bu konu altında dilim döndüğünce eldelerimi toplamaya çalışırım gene. Selametle kalın.

Son düzenleme:

Anon6664

Yeni üye
20 Ağu 2022
46
14

Şimdiden Teşekkürler.
Windows 7 ve altındaki windows sürümlerinde extra bir donanıma ihtiyacın kalmadan bunu 'autorun.inf' dosyasına yaptırabilirsin. Ama yeni windows sürümlerinde araştırdığım kadarıyla (artık pes ettim) farklı bir cihaza ihtiyaç vardır. İnternette yaklaşık 100 tl civarı bulunuyor sanırım bu cihaz

MaxBoyz

Yeni üye
8 Ocak 2017
15
1
Windows 7 ve altındaki windows sürümlerinde extra bir donanıma ihtiyacın kalmadan bunu 'autorun.inf' dosyasına yaptırabilirsin. Ama yeni windows sürümlerinde araştırdığım kadarıyla (artık pes ettim) farklı bir cihaza ihtiyaç vardır. İnternette yaklaşık 100 tl civarı bulunuyor sanırım bu cihaz
Verilen paraya değeceğini düşünüyorum cihazın adını söyleyebilirmisiniz ?

Anon6664

Yeni üye
20 Ağu 2022
46
14
Verilen paraya değeceğini düşünüyorum cihazın adını söyleyebilirmisiniz ?
Hocam adı 'usb-rubber-ducky' ama 500 tl civarıymış araştırdığım kadarıyla, onun yerine alternatif olarak 'digispark' önerebilirim, aynı işlevi görüyor hatta dahada iyisi.. 1 yıl önce 20 tl civarıydı, şuanda 90-140 arası gidip-geliyor.

Trendyolda bile satılıyor --> https://www.trendyol.com/bakay/digispark-attiny85-usb-gelistirme-karti-p-51839688

Youtube'de kurulumu içiin birçok kaynak var, arduino ile yazılıyor. Siz daha fazla araştırırsınız ( Digispark )

MaxBoyz

Yeni üye
8 Ocak 2017
15
1
Hocam adı 'usb-rubber-ducky' ama 500 tl civarıymış araştırdığım kadarıyla, onun yerine alternatif olarak 'digispark' önerebilirim, aynı işlevi görüyor hatta dahada iyisi.. 1 yıl önce 20 tl civarıydı, şuanda 90-140 arası gidip-geliyor.

Trendyolda bile satılıyor --> https://www.trendyol.com/bakay/digispark-attiny85-usb-gelistirme-karti-p-51839688

Youtube'de kurulumu içiin birçok kaynak var, arduino ile yazılıyor. Siz daha fazla araştırırsınız ( Digispark )
bu tarz usb hedef bilgisayardaki bilgileri almak için yeterli değil mi ?

Anon6664

Yeni üye
20 Ağu 2022
46
14
Şuanlık başka bir işle ilgilendiğim için bu meseleyi fazla irdeleme fırsatım olmadı daha. Bilgim dahilinde rasperry tarafında HID sistemi sömürülüyor. Klavye gibi tanıtıyor kendini bunun için rasperry nin pico sürümü kullanılıyor sebebi ise usb girişi olması, küçük bir şey olması. Ayardunyo da da Coder ın dediği gibi digispark attiny85 modeli kullanılıyor keza gene nedeni minik bir şey olması ve usb girişi olması, ayrıca ardunyo da rasperry gibi klavye gibi gözükmeye gerek kalmıyor. Hiç ardunyo kodladınız mı bilmiyorum ama ardunyoda kodunu yazarsın mikroişlemcine kodu yüklersin sonra ardunyo bilgisayara takıldığı gibi kodunu çalıştırır, yani direk mikroişlemci işini yapmaya başlar bu durumda ister bir site açarsın istersen artık windows bey neye yetki veriyorsa onu yaparsın yada kalvye gibi davranırsın bir kütüphane yüklersin atıyorum klavye girdisini kontrol etmek için sonra aynı rasperry de yaptığını yaparsın olay bundan ibaret. Burda asıl muhim veanlaşılması gereken nokta bu şeylerin flash bellekten farkının ne olduğunu, mikroişlemcilerinin ne yaptığını anlamak. Canım bilgisayarcığımıza ne fısıldıyorlarda takıldıkları gibi kod çalıştırıyorlar işte bu husus konusunda hiç bir şey bilmiyorum şimdilik ama konuyu detaylıca araştırmayı hedefliyorum. Bir şeyler bulduğum zaman aynı bu konu altında dilim döndüğünce eldelerimi toplamaya çalışırım gene. Selametle kalın.
Bunu flash diske yazdırılan bir araç vs. ile doğrudan yapmanın başka bir yolu yok sanırım.

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
2
769
Cudi
Bunu flash diske yazdırılan bir araç vs. ile doğrudan yapmanın başka bir yolu yok sanırım.
Olay tamamen mikroişlemcinin yapısı ile alakalı, flash driver kartlarının içindeki mikroişlemcinin gördüğü işlev farklı; ardunyo, pico gibi kartların içindeki mikroişlemcilerin tasarlanma kullanılma yerleri farklı. Benim son noktada daha teknik araştırmadan vardığım sonuç bu. Tabi imkan ve zaman bulduğumda bir usb yi istediğimiz şekilde bilgisayara takıldığı gibi çalıştırılabilir bir hale getirmek için atolyede içini açıp kesip parçalamak, değiştirmek isterim, yapmayı planlıyorum yani kafamda var. Yada araştırıp, bana lazım olan mikroişlemcilerin neler olduğunu anlayıp bu farklı ayırt etmek ve edindiğim bilgiler ışında sıfırdan onusunu bunusunu alıp kendim bir alet yapmayı düşünüyorum. Sonuç olarak başta yazdığım teorik kaçan cümleleri aydınlatmanın ve işin içinde aslında ne olduğunu öğrenmenin tek yolu elimizi kirletmek böyle düşünüyorum. Selametle kalın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.