Usb virüsü

rapche89

Uzman üye
15 Tem 2009
1,220
0
Selamün Aleyküm arkadaşlar...
bilgisayara nereden geldiğini anlamadığım bir virüs yüzünden pc ye taktığım flaş disklere de virüs bulaşıyor ve hatta o kadar ki flaş belleğin içersin de ki dosyaları da görünmez hale getiriyor yada siliyor okul için hazırladığım sunum bu yüzden gitti ve bütün emeklerim de boşa gitmiş oldu. ama konu bu değil şimdi pc de önemli dosyalarım var ve bunu harici diskime yedeklemek istiyorum bunu güvenli bir yoldan halletmem mümkün mü daha sonra pc ye format atacağım

rapche89

Uzman üye
15 Tem 2009
1,220
0
Nasıl olacak peki bu virüs deactif durumda mı kalacak çünkü elimde temiz kalan ve içersinde önemli dosyaların yedekli tutulduğu tek şeyim harici diskim onada virüs bulaşırsa ben bittim demektir

T3RMiN4TOR

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
4,998
7
İstanbul
Malware ve virus programi indir. Sonra usb deki dosyalarinin gozukmesi icinde su adimi uygula CMD ye...

Başlat'a tıklayın Çalıştır üzerine şu kodu yazın: CMD siyah bir pencere Açılacak; (Komut İstemi) açın ve aşağıdaki komutu yazın. (Önemli not: Burada flash diskinizin G: sürücüsü olarak çalıştığını varsaydım, siz bunu Bilgisayarım’dan kontrol edip, değiştirebilirsiniz.)

attrib -h -r -s /s /d i:\*.*

burada i yazdığım flash belleğin benim bilgisayardaki atanmış harfidir. sizde bu d e f vb olabilir.
Ardından “Enter”a basın. yanıp sönen imlecin bi alt satıra inmesini bekleyin. alt satıra inince flash belleğinize gidin, ve orada oluşan isimsiz klasöre girince dosyalarınızı görürsünüz.

Hackhalo63

Katılımcı Üye
22 Eki 2015
332
0
Cehennem
kardeşim bahsettiğin virüs autorun virüsü çözmek için flashı takcaksın açıp sol üstte düzenle tuşu var oraya basıp klasör ve arama secenekleri var tıkla klasör secenekleri diye bir şey gelicek yana kaydırıp görünüme tıklayacaksın biraz aşağı kaydırıp korunan işletim sistemi dosyaları gizle tikini kaldırcalsın tamam deyip flasına geri dönceksin driver şeklinde bi secenek var bi de autorun inf var onu sil ve driveri acıp içindekileri çıkar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.