usbden kali linux kurulumu yapılıp usbden açılmıyor

acemip

Yeni üye
24 Ağu 2017
24
0
gerekli boot ayarları yapılıp 1 sıraya usb çıkarılıp kaydedıldikden sonra yenıden baslatıldığında normal pc çılırken kı gıbı bıos a benzeyen yazılar gelıp donuyor
hertürlü yolu dendenedım sanırım baska kısılerden de yaptım aynı yazılılar gelip oyle kalıyor

bırturlu kurulu yapmak için kalıyı açamadım

'Taipan

Kıdemli Üye
30 Haz 2015
3,847
73
Ne kaliymiş arkadaş ya :D baktınız kali olmuyor başka bir debian tabanlı dağıtım kurup kullanacağınız toolları ona yükleyin. Kali'yi indirdiğinizde de max 3 5 tool kullanıyorsunuz bir anda OSCP sertifikası gelmiyor -_- kali araçlarını debian tabanlı bir dağıtıma kurmak için katoolin kullanabilirsin. Yok ben illa kali gibi bir şey istiyorum diyorsan parrot os'u öneririm

YouAndLife

Katılımcı Üye
5 Mar 2016
834
0
Layer 3
gerekli boot ayarları yapılıp 1 sıraya usb çıkarılıp kaydedıldikden sonra yenıden baslatıldığında normal pc çılırken kı gıbı bıos a benzeyen yazılar gelıp donuyor
hertürlü yolu dendenedım sanırım baska kısılerden de yaptım aynı yazılılar gelip oyle kalıyor

bırturlu kurulu yapmak için kalıyı açamadım

USB'ye hangi programla boot ettiniz?

Ve hangi sürümü kullanıyorsunuz?

Bu iki soruya cevap verirseniz size yardımcı olabilirim.

23 Nis 2016
247
3
Kurulumu yaparken kuracağın ext4 dosya sistemini usb belleğe kur ozaman usbden kullanırsın hardiske kuruyorsun ve bioasa düşüyor seçme menüsü veya kurduğundan eminmisin o bile şüpheli kurulum yapılandırmasını kurulacağı yeri elle yap otomatik depolama alanına yapmasın sen belirle o alanı

Son düzenleme:

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,159
325
Şuan Bende Uğraşıyorum ama usb yi mahfettim 16 gb lık usb 600kb felan gözüküyor. ilk başlarda cd okunmuyor yazıyordu araştıra araştıra birşeyler yapmaya çalışırken mahfettim. yardımcı olabilecek varsa bende merak ediyorum.

iSysTR

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
421
1
Ukrania
eğer ki siyah ekranda kalıyorsa indirdiğiniz sürüm hatalı inmiş olabilir bende de aynı sorun var dı tekrar indirip kurdum ve en önemlisi mbr önyükleciyi atlamamanız lazım (yani kurulumun tamamını doğru şekilde yaptığına emin misin?)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.