Uygulamayı Nasıl Gizlerim?

dark12side

Yeni üye
23 Nis 2015
23
8
Herkese selamlar olsun
Konuyu yanlış yere açtıysam affola

System tray daki bir programı bir türlü gizleyemedim. Programın arayüzünde gizleme gibi bir seçenek yok Görev yöneticisinden ve system tray dan nasıl gizleyebilirim?

7brpo.png

*Crasher

Katılımcı Üye
24 Eyl 2021
628
428
h:/root/home/
Merhaba, dediğiniz şekilde kapatılmamaktadır programda öyle bir seçenek mevcut değil.
pkx91st.png

Denetim Masasi/Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü/Bildirim Alanı - Özelleştir

Simgeler - Davranışlar diye yazar, ordan simgesini görünmesini istemediğin programı seç simgeleri ve bildirimleri gizle de.

Bu Yöntemi Denedinizmi ?

*Crasher

Katılımcı Üye
24 Eyl 2021
628
428
h:/root/home/
görev çubuğuna sağ tıkLayıp özeLLikLere girin.
özeLLeştir e tıkLayın.
karşnıza system tray`da görünen programLar geLecek, karşıLarındaki simge gizLe, biLdirim ve simgeLeri göster seçenekLerinden istediğiniz programLarın görünmesini yada görünmemesini sağLayabiLirsiniz.

Olması lazım ama eğer olmazsa

görev çubuğuna sağ tıkLayıp özeLLikLere girin.
özeLLeştir e tıkLayın.
karşnıza system tray`da görünen programLar geLecek,
Oradan bir fotoğraf atın belki o yardımcı olur size yardim etmem açısından

İyi Forumlar.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Eskiden mümkündü. Cevap vermeden kontrol edeyim dedim, Windows 10 bu kontrolü elimizden almış gibi görünüyor. Eskiden "tray iconları gizle" diye bir seçenek olurdu ayarlarda, artık bulamıyorum.

"Metro" applikasyonlarda programın "gelişmiş özellik"lerinden kapatabilirsin program listesinde. Ama eski programlarda bu da yok. TechNet'ten bu tarzda bir policy veya registry anahtarı olmadığını da doğruluyorlar.

Cevap yok gibi yani, ne yazık ki...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.