Uyku modu uyandırması

anastedik

Üye
1 Mar 2012
100
0
Adana
Selam Dostlar;
Şuan bildiğiniz üzere gece 02:00 ile 08:00 arası akk kalktı. Ben de gece indirme yapıcam. Idmden ayarladım indirmeyi ve gece 2 den sonra başlaması için gerekli ayarları yaptım. Ama yatmadan önce pc'yi uyku moduna alıyorum yoksa çok ses çıkartıyor. Ben uyanmadan gece 2 de bilgisayar kendiliğinden uyku modundan çıkaracak bir ayar veya program var mı? Şimdiden çok teşekkürler.

Jolly Roger

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
414
1
root@jolyrgr
Selam Dostlar;
Şuan bildiğiniz üzere gece 02:00 ile 08:00 arası akk kalktı. Ben de gece indirme yapıcam. Idmden ayarladım indirmeyi ve gece 2 den sonra başlaması için gerekli ayarları yaptım. Ama yatmadan önce pc'yi uyku moduna alıyorum yoksa çok ses çıkartıyor. Ben uyanmadan gece 2 de bilgisayar kendiliğinden uyku modundan çıkaracak bir ayar veya program var mı? Şimdiden çok teşekkürler.

hmm bildiğim kadarıyla sen programı uyku modunan çıkarsan bile pc açıldığında ıdm ye girip indirme işlemini başlat yada devam et demen lazım bana kalırsa alam kur aga saat 2 yi 5 geçe filan kalk 2 dakika ayarla geri yat :)

mhmt1180

Katılımcı Üye
17 Eki 2013
801
18
Selam Dostlar;

Cİdden akk kalktı mı haberım yoktu 2018 yazıyordu haberlerde?

KoyuAdam

Kadim Üye
5 Şub 2012
5,873
14

Merhaba anastedik,

1. Başlata "görev zamanlayıcı" yazarak enter deyin. Görev zamanlayıcı açılacak
2. Sağ taraftan görev oluştur diyin.
3. Tetikleyiciler sekmesi altında "yeni" diyerek. İşlemin ne zaman gerçekleşeceğini ayarlayın ve tamam deyin.
4. Koşullar sekmesinden "bu görevi çalıştırmak için bilgisayarı uyandır." seçeneğine tik atın.
5. Eylemler sekmesinde yeni diyerek bir program eklemelisin. onu da cmd kapansın açılsın diye ayarlamak istiyorsan. programı başlat diyerek "cmd.exe" gireceksin. Bağımsız değişkenler ekle diyerek /c "exit" diyeceksin. ve cmd bu sayede otomatik açılıp kapanacak. bunları ekle daha sonra tamam de. görev eklenecek.
6. uyku moduna al. görev zamanı geldiğinde uyku modundan çıkacaktır bilgisayarın.

kesinlik açısından bir kere test etmeni tavsiye ederim :)

Kolay Gelsin

anastedik

Üye
1 Mar 2012
100
0
Adana

Merhaba anastedik,

1. Başlata "görev zamanlayıcı" yazarak enter deyin. Görev zamanlayıcı açılacak
2. Sağ taraftan görev oluştur diyin.
3. Tetikleyiciler sekmesi altında "yeni" diyerek. İşlemin ne zaman gerçekleşeceğini ayarlayın ve tamam deyin.
4. Koşullar sekmesinden "bu görevi çalıştırmak için bilgisayarı uyandır." seçeneğine tik atın.
5. Eylemler sekmesinde yeni diyerek bir program eklemelisin. onu da cmd kapansın açılsın diye ayarlamak istiyorsan. programı başlat diyerek "cmd.exe" gireceksin. Bağımsız değişkenler ekle diyerek /c "exit" diyeceksin. ve cmd bu sayede otomatik açılıp kapanacak. bunları ekle daha sonra tamam de. görev eklenecek.
6. uyku moduna al. görev zamanı geldiğinde uyku modundan çıkacaktır bilgisayarın.

kesinlik açısından bir kere test etmeni tavsiye ederim :)

Kolay Gelsin

Komutanım çok teşekkür ederim cevabınız için. Bugün bilgisayarı açtığımda idm uyarı verdi uyku modundan uyandırılamadı, uyandırma ayarlamak için gelişmiş güç seçenekerinden yapın diye bir uyarı geldi dediği ayarı yapıp test ettim ve bilgisayarı uyandırıp indirmeye başladı. Cevabınız için çok teşekkür ederim yine de. Aklımda bulunsun torrent veya steamda böyle bir uygulama yoksa bunu denerim :)

anastedik

Üye
1 Mar 2012
100
0
Adana

hmm bildiğim kadarıyla sen programı uyku modunan çıkarsan bile pc açıldığında ıdm ye girip indirme işlemini başlat yada devam et demen lazım bana kalırsa alam kur aga saat 2 yi 5 geçe filan kalk 2 dakika ayarla geri yat :)

Idm kuyruk ayarlarından başlama ve bitiş saatini ayarladığın zaman otomatik indirmeye başlıyor. Gece uyandığım zaman geri uyuyamıyorum. Malum sabahta dershane var. Uykusuz olmuyor. Cevabın için teşekkür ederim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.