uyurken düşer gibi olup sıçramak!!

imphalla

Yeni üye
16 Kas 2006
21
0
banada oluyor heralde ruhumuz hiç uyumuyor ve hep geziyor birden bücüdumuza girince böle oluyor

23 Ocak 2008
180
1
ankara
bunun 2 sebebi vardır: bilimsel ve manevi (din)
1.si bilimsel olarak gece yatmadan yediğimiz ağır yiyecekler kırmızı et gibi vücudumda dolaşım sırasında mide eritmek için ağrı bir yük biner bu sebeple vücudumuz kasılır beyin uykuda olduğu için uyanmak için ani sinyaller garip şeyler olmasına sebep olur düşmek gibi karabasan dediğimiz basmak gibi kötü rüyalar gibi tamamiyle midenin ağır bir yemek karşısındaki tepkisidir bu

2.si dini olan: rivayetlerde uykunun yarım ölüm olduğu söylenir ve bir ucurumdan düşer gibi çarpma anında uyanmak kişilerin ruhlarının temizligi ve maneviyatta yüksekliği olarak yorumlanır. kötülüklerden arınmakta denilebilir(tirmizi) gibi dini açıdan daha iyi veya yapılan bir günahın affesilmesi yada hatanın affedilmesi anlamınada gelebilir.
tabi dini yönü çok çeşitlik kazanabilir çünkü kuranı kerimde böyle bir ayet yok varsa bilgileriniz öğrenmek isterim.

sascorpse

Üye
22 Ocak 2008
102
0
tum normal olan ınsanlara olan bırsey bu doktor olmadıgım ıcın tam acıklayamıcam ama uyku evreleri diye birşey var ben lisede sormustum psikoloji hocama sanırım uyku evreleri arası geçiste oluyodu tam hatırlayamıyorum ama kesinlikle normal olan insanlarda gorulen bırsey :)

hilo38

Üye
7 Nis 2007
76
0
Kardesler banada oluyo bu olay.
Insan uyudugu zaman yada uyumaya baslicagi zaman , insanin ruhu rüya alemine gidecek olur ve ondan oldugunu zannediorum.
Ama bilimsel olarak sunu diolar insan uyuyacagi zaman üsürse öle olurmus.

Ama bana göre ruhun cikmasi ani neden olan.

ufulee

Yeni üye
25 Ocak 2008
2
0
Banada çok oluyo, özellikle uykuya yeni dalmışsam.. Birde karabasan olayı var tabii. Oda ortalama 2 ayda bir olur. Ama alıştım artık normal geliyo:)

S4RSILMAZ

Katılımcı Üye
7 Eki 2007
963
3
Noiseless Room
6-7 Sene Önce Oluodu Hatta Eski Evimizin Balkonundan Düşüodum...
Bi Süre Aşagı ındıkten Sonra Uyanıodum ve Sürekli Aynı Şeyleri Görüodum(Galiba Yere Çarpma Anım Uyandıgım An)

LadyLove

Yeni üye
21 Ocak 2008
8
0
Bana Da Oluyo Arada Bir Bole Mesela Kaldirimda Yuruyom Inerken Birden Dusuyom Sonra Sicrayarak Uyaniyorum Ve Bende Neden Oldugunu Bilmiyomm

eLeNoR10

Yeni üye
7 Şub 2008
6
0
arkadşlar tüm insanlara oluyor merak etmeyin bunun sebebi bedenimizden çıktığı fln değil bunun sebebi bende bilmiom walla

cruel_unal

Yeni üye
4 Eyl 2007
9
0
beyler bence kim neyden korkuyosa onu görüyo rüyasında mesela ben yüksekten acayip korkuyom benim basıma gelince bu olay bi yerden düşüyorum ve birden irkiliyorum eftelya kardeşimizde heralde böceklerden tiksiniyo bazı tanıdıklarım diyo beni köpek kovalıyo falan bence kim neyden korkuyosa onu görüyo hayalinde çölde deniz görmek gibi bişi bence ama

ALmoRa

Üye
16 Tem 2007
123
0
çok eskiden bi ansiklopedide okudum uyku evrelerinin arasındaki geçişlerde "theta" adı verilen sıçraması sonucu oluşan bir durumdu galiba hayal meyal hatırlyorum
ayrıca ruh vücuda girdikten sonra bir kez çıkar buna inanır söylerim

ALmoRa

Üye
16 Tem 2007
123
0
ALIntıdır= (konumuzun bilimsel açıklamasıdır)
Arkadaşlar Bunun Tek Bilimsel açıklaması var..
Şöyle düşünün Rüya bir işbirliği gibidir Gözler beyin vücüt Bu üçü aralarında iş birliği yaparlar..

Siz de Uyurken Beyin Kafanıza takılan aklınızda kalan artık bilgileri atmak için rüya olayına başvurur gözleriniz rüyayı görmenizi sağlar vücüdunuzda buna uyum sağlar( mesela rüyanızda elinize birşey oluyorsa emin olun uyurken kolunuz uyuşmaya başlamıştır) Herneyse.

Bu titreme olayı ise
Beyin ve gözlerin rüyaya hazır fakat vücüdün hazır olamaması olayıdır böylece yarım rüya görürsünüz ve rüyada sizin yapacağınız herhangi bir hareketi normaldede yaparsınız (Zıplama,elini uzatmak,vurma gibi) Tabiki vücüt bunada hazır olmadığı için bir anda uyanma moduna girmeye çalışır. Tabiki bu da o kadar kolay olmaz..

ALmoRa

Üye
16 Tem 2007
123
0
beyin ve bedenin uyku haline geçişteki ufak uyumsuzluk sorunudur psikolojik olarak ortaya çıkaiblir stres,çözümlenmemiş fikirlerimiz neden olabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.