Üzerimizdeki Şüpheyi Kontrol Edebiliriz

By King

Üye
8 Nis 2012
72
0
Uzerimizdeki Şüpheyi Kontrol Edebiliriz

Konu : Karşıdakinin şüphelenmesi gereken yeri kontrol etmek.

Konu başlığına bakınca " Karşıdakinin şüpheleneceği yeri nasıl kontrol edeceğim ki ? " diye tuhaf karşılayabilirsiniz. Aslında durum o kadar da tuhaf değildir. Başlayalım...

Demek istediğim ; eğer resminizdeki hatayı ya da hata diye görülecebilecek bir yerin seyircilerinize göstermemenizin tek yolu.. o kısmı çerçevenin dışında tutmaktır. Başka bir açıdan söyle de düşüne biliriz. Kimse bir şehirde çevre yoluna dikkat etmez. Direkt olarak merkeze odaklanır. Ve eğer birileri eleştirmesi gerekiyorsa merkezi eleştirir. Ama biz diyoruz ki.. Hatalı kısmı Çerçevenin dışına itin, yani çevre yoluna...

İletişimde karşıdakinin dikkatini;

- Ses tonumuzla

- Beden dilimizle

- Kullandıgımız sözcüklerle

birşeylere ya da biryerlere çekmek mümkün. Hangi yöntemi kullanacağınızı size bırakıyorum. Ama asıl anlatmak isteğim şey şu ki :

Karşıdakinden istediğiniz şeyi küçük bir detay gibi, diğer yönden hiç şüphelenmeyecek ve size rahatça verebileceği şeyi odak noktası olarak isterseniz, bu yolla başarı yüzdenizi arttırma da gözle görülür bir şekilde yol almış olursunuz. Basit bir örneğimize geçerek sanıyorum daha etkili anlatabilirim.

Elimizde bir elmamız olsun ve karşıdakinden bıçak almak isteyelim. Karşıdakinden direkt olarak bıçak istersek eğer... Bıçağı elmayı kesmek için isteyip istemediğimizden şüphelense haksız sayamayız. Ama; " Ya bıçağı versene şu elmayı keseyim ama düşünüp duruyorum sence bu elmayı bitirebilir miyim ? " diye sorduğumuzu varsayalım..( Sanıyorum bu sorudan sonra mesajı tam olarak aldınız..) Karşıdaki artık bıçakla ilgili bir ikilemde değilde elmayı bitirip bitiremeyecegimizi düşünmektedir. Yani neyi odak noktası yaparsak, karşıdakinin düşündüğü çerçevesi sadece onu alır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.