Uzun zamandan sonra ilk konum :) Üniversiteye bu sene başlayacağım tercihler hakkında

safa1998

Katılımcı Üye
10 Eyl 2012
630
0
Kayseri
Arkadaşlar iyi günler.Bu sene nasip olursa üniversiteye başlayacağım.Sıralamam çok iyi olmasa da (Beklediğimden düşük geldi :) ) Fena görünmüyor.Üniversiteye gidebilecek bir sıralama aldım şükür.Sormak istediğim şey değil birden fazla şey var.Benim için çok büyük sorunlar var.Erkek çocuğu olarak aileme yük olmak istememek vs vs.

Üniversite için kafamdaki bölüm kamu yönetimi.Başka herhangi bir bölüm istemiyorum açıkcası.Tercihlerimde de başka bölüme yer vermicem.Ancak hangi şehirde ne gibi imkanlar var bilemiyorum.Okumak için en ideal şehiri kafamda belirleyemedim daha.Şehirin ucuzluk yönü falan çok kafama takılıyor.Üç kardeşiz ikimiz üniversitede okuyacağız.Sıkıntı olmak istemiyorum aileme.Kayseri de yaşıyorum bu arada.Sizden isteklerim şöyle ;

Hangi şehirleri önerirsiniz :

Burs alabileceğim hangi kurumlar var :

Çalışma imkanım olursa hangi sektörleri önerirsiniz okurken :

Üniversiteye gittiğimde ne gibi sıkıntılarla karşılaşırım ( Yurtta vs ) :

Bunlara cevap verirseniz çok mutlu olurum.Bana başka önerebileceğiniz bişey olursa lütfen çekinmeden yazın illa bunlara cevap vereceksiniz diye bişey yok sonuçta.

EVGENIA

Katılımcı Üye
22 Nis 2016
316
0
Sen bize ne sıralama ne puan vermissin dostum şimdi sana nasıl şu şehirde oku diyelim vermedigine gore fulle yakin bir sey yaptin o zaman bana kalırsa ODTÜ itu boğaziçi Bahçeşehir Üniversitesine git o zaman

safa1998

Katılımcı Üye
10 Eyl 2012
630
0
Kayseri
Bir şehirde birden fazla üniversite olduğu için direk üniversite sormadım farkındaysan.Şehir ve o şehirin imkanlarını sordum sadece.Sıralamama göre yorum yapacak olursan vereyim 260 binde geldi tm3 puanım.Ancak bu sene kamu yönetimi tm2 den tm3 e geçtiği için kılavuzda sıralaması falan görünmüyor.Yani bu sene her şey olabilir.Ancak geçen seneye göre tercih yapıcaz işte

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.