Vahdettin İçin Sitede Yazılanlara Bir Cevaptır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lawmantr

Üye
15 Eyl 2008
53
0
Arkadaşlar, günlerdir sitemizde Sultan Vahdettin için yazılan olumlu ve olumsuz yazıları okuyorum. Ancak, biliyorsunuz ki, Vahdettinin vatan haini olup olmamasının yanı sıra, hataları ve sevapları ile değerlendirmektense, arkadaşlarımız ya Vahdettini yerin dibine geçirmişler yada göklere çıkarmışlardır.

Vahdettin'in vatan haini olup olmadığını, M.Kemal'den başka kimse daha iyi bilemez. Faruk Rıfkı ATAY'ın "Atatürk'ün Bana Anlattıkları" adlı kitap, bizzat Atatürk'ün isteği ile kaleme alınmıştır. O kitapta Vahdettin ile ilgili Atatürk'ün çarpıcı beyanları mevcuttur.

Örneğin; Sultan Vahdettin'in ölüm haberi, Mustafa Kemal'e geldiğinde Faruk Rıfkı ATAY da Mustafa Kemal Paşa'nın yanındadır. Atatürk, ölüm haberini duyduktan hemen sonra, Faruk Rıfkı ATAY'a dönmüştür. ATAY, Atatürk'ü gördüğünde gözlerinin dolu olduğunu, çok üzüntülü bir hal içerisinde olduğunu yazar. Atatürk aynen şu kelimeleri söylemiştir:

"ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞAHIS VEFAT ETMİŞTİR. EĞER İSTESEYDİ, TOPKAPI SARAYINDAKİ KUTSAL EMENATLERİ ALIR VE ÖYLE BİR ORDU İLE ANADOLU'YA GELİRDİ Kİ, HİÇBİR GÜÇ ONUN KARŞISINDA DURAMAZDI, BİZ DAHİ..."

Yine Vahdettin ile ilgili bir çok beyanat orada kaleme alınmıştır. Okuyup araştırmadan yapılan tüm tahlil ve beyanlar, bize öğretilen resmi tarihin tekrarından ibarettir. Zira bize okullarda öğretilen resmi tarih o kadar çelişkilidir ki, kimin vatan haini kimin vatanperver olduğu birbirine girmiştir. Bunun sebebi, İnönü döneminde yapılan yanlışlıklar nedeniyledir.

Örneğin, bırakın Vahdettin'i, Kazım Karabekir Paşa, Milli Mücadele yıllarında Mustafa KEMAL'in en büyük yardımcısıdır. Hatta Mustafa Kemal'in bizzat kendisini tutuklamaya geldiğinde, "Emrinizdeyim Paşam!" diyerek selam duran bu insan, yıllar sonra vatana ihanet ve Mustafa Kemal'i öldürmeyi azmettirmekten istiklal mahkemelerinde yargılanmıştır. Son anda Mustafa Kemal'in girişimi ile kurtulan bu eşsiz kahraman komutan, şu an aynı Vahdettin gibi vatan haini olarak tanımlanmaktadır.

Yine bize okullarda yıllarca büyük bir birlik olarak gösterilen NATO'nun kuruluş yıl dönümlerini bile ders girişinden önce kutlamadık mı? Ama neyi öğrendik? PKK denen örgütün kuruluşunda dahi yer alan NATO, hala resmi tarihi savunan profesör eskileri ve sözde vatan sevdalıları tarafından savunulmakta. Okullarda resmi tarih ezbercileri tarafından çocuklara/kardeşlerimize öğretilmekte.

Araştıralım, ondan sonra konuşalım. Ezberlediğini okuyan bir robot gibi değil, ezberleri bozan, araştırmacı, analizci bir entellektüel olarak söz söyleyelim. Yoksa cehaletin karanlığında savrulur dururuz...

tcchp

Yeni üye
15 Ara 2008
34
0
bana o kitabın kaçıncı sayfası falan en ince ayrıntısına kadar anlatırmısın

evcil123

Katılımcı Üye
29 Tem 2008
429
0
Ms-Dos
"Sultan"

Sen bu lafı söylerek Türkiye Cumhuriyeti ne çok büyük bir haksızlık yapıyorsun.
Osmanlı yıkıldı ve gitti yerine yeni bir rejim kuruldu çokda iyi oldu...

tcchp

Yeni üye
15 Ara 2008
34
0
Ben türküm deyip te vahdettine nasıl hain demezsiniz vahdettin haindir.hem atatürkçüyüm diyorusunuz hem atatürke inanmıyorusunuz.

Iktidar sahipleri gaflet,delalet hatta hıyanet(ihanet)içinde bulunabilir

ZebellaH

Katılımcı Üye
17 Haz 2008
934
2
Vahdeddin bir haindir.Türk ırkını korumak yerine İngilizlerin köpeği olmayı tercih etmiştir.Ben burada Vahdeddini savunanların Türk olduğundan şüpheleniyorum bizi birbirimize düşürmek için uğraşıyolar.Vahdeddini savunanlar olsa olsa ingiliz yahudi yada ermenidi olsa gerek

enging

Üye
16 Tem 2008
108
0
çok sağol hatlaraıyla günah ve sevaplarıyla tarih bizim tarihimizdir eğer doğru anlayabilirsek

KEZA42

Uzman üye
29 Ara 2008
1,437
0
cyberalem
"sultan"

sen bu lafı söylerek türkiye cumhuriyeti ne çok büyük bir haksızlık yapıyorsun.
osmanlı yıkıldı ve gitti yerine yeni bir rejim kuruldu çokda iyi oldu...

"çok önemli bir şahıs vefat etmiştir. Eğer isteseydi, topkapı sarayındaki kutsal emenatleri alır ve öyle bir ordu ile anadolu'ya gelirdi ki, hiçbir güç onun karşısında duramazdı, biz dahi..."

kimin kime haksızlık yaptığını sen mi söyleyeceksin?
Yazıyı iyi okursan bazı şeyleri anlarsın üsteğmenim
arkadaşı tebrik ederim bu duyarlılığı için ve bence artık tartışılacak konu bu değildir asıl vatan hainleri şuan aramızda cirit atıyor ve kimse doğru dürüst bişey yapamıyorlar. Işte bizim geri kalmışlığımızda bundandır. çünkü biz işimize gelince zamanında 3 kıtada at koşturduk cihan hakimiyetini biz yaptık ve dünyanın en süper gücü bizdik işimize gelmeyince yok vahdettin haindi yok abulhamit kızıl sultandı diyoruz. Beyler atanın dediği gibi artık bu konuları ve atatürkü övmeyi bırakmalı gelecek için neler yapmalıyız onu bulmalı ve onun için çalışmalıyız!!!!!!!!!!

KEZA42

Uzman üye
29 Ara 2008
1,437
0
cyberalem
vahdeddin bir haindir.türk ırkını korumak yerine ingilizlerin köpeği olmayı tercih etmiştir.ben burada vahdeddini savunanların türk olduğundan şüpheleniyorum bizi birbirimize düşürmek için uğraşıyolar.vahdeddini savunanlar olsa olsa ingiliz yahudi yada ermenidi olsa gerek
sen kimi savunuyorsun ya ?
Ozaman bu devlete bence enbüyük hatayı yapan inönüyümü savunuyorsun?
Beyler kusura bakmayın ama tartışma ortamı değil burası herkes rütbesi ve görüşlerini birbirlerini kırmadan ve üzmeden sürdürürse çok iyi olur!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.