VB 6 Daki Skinleri Delphi de kullanma ! ( kaçırmayın işinize yarayabilirt )

NexuSs

Üye
28 Şub 2013
86
0
VB 6 Daki Skinleri Delphi de kullanma ! ( kaçırmayın işinize yarayabilir )

ilk önce şu ocx dosyasını dowland edelim. ( 150 KB ) direkt linktir. kendi hostuma yükledim

link : indirmek için bana tıkla

skininiz yoksa 50 adet skin (paket1.) link : Tıkla
as.rar dan as.ocx dosyasını system32 ye çıkartıyoruz

çıkarttıktan sonra delphi açalım , ve component > import activex control deyin

sonra orada active skin 4.0 type control gibi bir şey varsa 1 kere tıklayın en altta instala tıklayın

eğer yoksa add a tıklayın system32 ye bakın as.ocx ekleyip install deyin

sonra standart win32 gibi bölümler buton vs ekleme varya oranın en sonundakinin bir öncesine tıklayın adı : activeX

orada skin diye bişey geldi onu forma ekleyin

sonra forma çift tıklayıp şu kodu yazın

Kod:
skn1.ApplySkin(HWND_DESKTOP);

sonra skin1 e sağ tıklayıp load skin deyip skininizi seçebilirsiniz

NeXusS farkıyla. bunuda karıştırırken buldum aşağıda ekran görüntüsü

aşağıdaki resim aslında daha iyi görünüyordu ama kaydederken bozuldu

kprct.jpg

1 teşekkürü çok görmeyin :mml

Son düzenleme:

yuski

Uzman üye
1 Şub 2011
1,010
0
TAmam bunuda hallettim sebep daha önce indirdiğim activex ten miş sildim as.ocx yükledim düzeldi eline saglık çok başalrılı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.