VB.NET anlayan birisi yardım edebilirmi

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
Öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar
ben vb.nette seçtiğim klasördeki dosyaların adını listboxa yazma programı yaptım olderbrowserdialog ile bir klasörü seçersem içindeki ve alt dizinindeki tüm dosyalar listboxa aktarılıyor burda sıkıntı yok fakat benim işimin olduğu kısım Windows klasörü ile Users klasörü bunlara her tıklayıp listboxa aktarmaya çalıştıysam Erişim yoluna engellendi diyor bu hatadan kurtulamazsam programı yazmamdaki tüm emeklerim boşuna gitti yardım edin

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
Ben mesela C:\ deki tüm exe dosyalarını programa yazdırcam ama WINDOWS klasöründe durdu ve listboxa hiçbişey yazmadı ben böyle olsun istemiyorum mademki yazmicaksın ozaman devam et kaldığın yerden erişebildiklerini yaz erisemediklerini yazma istiyorum bi erişim yolu reddedildi diye hiçbir dosya yazmıyor bunu catch try vs. Kullanarak nasıl düzeltirim
Kod:
Dim secilendizin As String
secilendizin = FolderBrowserDialog1.SelectedPath
ListBox1.Items.AddRange(System.IO.Directory.GetFiles(secilendizin, "*.exe", IO.SearchOption.AllDirectories))
Bu kod ile listboxa aktarımı sağlıyorum seçili klasördeki ve onun alt dizinlerindeki dosyaları aktarıyor lütfen yardım edermisiniz

Son düzenleme:

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
Yaw yönetici olarak çalıstırdım bin kere hatta gittim sanal pcye windows 7 kurup ondada denedim ondada hata verdi yok engelliyo işte madem engellicek işleme devam etsin durmasin istiyorum

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
sadece klasörü aktarmayı denedinmi? alt klasörler ve dosylar zaten aktarılır

kardeş yok diyorum sadece klasörü aktarırsam klasördeki exe dosyaları oluyo alt klasör aktarılmıyo alt klasörleri filan herşeyi aktarmam lazım programı yaptım alt klasörleri alıyor ama bütün c:/ yi alamıyor bir yerlerde engelliyo erişimi diyorum kimse çözemiyor her geçen gün deliriyorum bu sorun yüzünden çözemiyorum biri çıksada hemen şunu şunu yap şu kodu ekle ozaman olur dese

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
Kardeşim 1 sayfadan benim yazdım uyarıdan sonra 2. sayfaya düştü ancak sen 1. sayfa tam 2 kere güncel diyerek 2 kere post kasmıssın bide hala diyosun ben nerde demişim filan filan

Kardeş sen daha 2.sayfanın ne olduğunu bilmiyosun o 2.sayfa konunun bulunduğu bölümdeki 2.sayfa demek yani yardım merkezindeki konulardaki 2.sayfaya düşerse kimse görmez diye güncelleyerek 1.sayfaya getirmeye deniyo öğren önce onun ne demek olduğunu öyle gel

Black-Leonx'

Özel Üye
22 Haz 2015
10,067
5
Nereye
2. Sayfaya düşmedne Güncel yazmayalım rütbenize göre bunu bendne daha iyi bilmelisiniz

Sorununuzda ise kodlama hatsaı olmuş olabilir

Kardeşim 2. Sayfa Derken Konunun 2. Sayfası Değil Yeni Mesajlara Tıklayınca Çıkan Sayfanın 2. Sayfasına Düşmeden Konu Güncellemek Yasak Arkadaş 15 saat önce güncellemiş sonrada 2 saat sonra güncellemiş yani bir sorun yok devam

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
kardeş yok diyorum sadece klasörü aktarırsam klasördeki exe dosyaları oluyo alt klasör aktarılmıyo alt klasörleri filan herşeyi aktarmam lazım programı yaptım alt klasörleri alıyor ama bütün c:/ yi alamıyor bir yerlerde engelliyo erişimi diyorum kimse çözemiyor her geçen gün deliriyorum bu sorun yüzünden çözemiyorum biri çıksada hemen şunu şunu yap şu kodu ekle ozaman olur dese

Şurayı bir dene kardeşim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.