VB.NET browser da bi yere tıklatmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Moon Vonmas

Katılımcı Üye
10 May 2014
733
0
Underground
Merhaba arkadaşlar programda browser da bi yere tıklatmak istediğimizde oranın idsini yazarak tıkalatıyoruz peki id yoksa ne yapabiliriz örnek : href var class var type vs. var nasıl tıklatabiliriz ?

bunu kesin çözüm yapan arkadaşa 15 tl kontör yollamayı düşünüyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Moon Vonmas

Katılımcı Üye
10 May 2014
733
0
Underground
Örnek
2k95uG7.png

Linux User

Üye
3 Eki 2015
76
0
root@bt:~#
VB.Net hiç kodlamadığım bir dildir lakin size c# versiyonunu yazabilirim.
Kod:
public vo id tıkla()
{
    foreach (HtmlElement element in this.webBrowser1.Docum ent.GetElementsByTagName("a"))
    {
        if ((element.GetAttribute("x").Equals("y")  && (element.Style.ToString() == "z")))
        {
            element.InvokeMember("click");

break;
        }
    }
}
x,y ve z parametreleri siteye göre değişkenlik gösterir.

Moon Vonmas

Katılımcı Üye
10 May 2014
733
0
Underground
VB.Net hiç kodlamadığım bir dildir lakin size c# versiyonunu yazabilirim.
Kod:
public vo id tıkla()
{
    foreach (HtmlElement element in this.webBrowser1.Docum ent.GetElementsByTagName("a"))
    {
        if ((element.GetAttribute("x").Equals("y")  && (element.Style.ToString() == "z")))
        {
            element.InvokeMember("click");

break;
        }
    }
}
x,y ve z parametreleri siteye göre değişkenlik gösterir.

Hocam bu x,y,z olayını nasıl yapacagız

SLeaM

Yeni üye
19 Tem 2014
16
0
Buyur kardeşim.

Kod:
Dim allelements As HtmlElementCollection = WebBrowser1.********.All

For Each webpageelement As HtmlElement In allelements

If webpageelement.GetAttribute("class") = "Class buraya" Then

webpageelement.InvokeMember("click")

End If

Next

Yukarıdaki kodu kendine göre değiştir class bölümüne ne ile tanıttırmak istiyorsan Class buraya bölümünede değeri giriyorsun.

Moon Vonmas

Katılımcı Üye
10 May 2014
733
0
Underground
Buyur kardeşim.

Kod:
Dim allelements As HtmlElementCollection = WebBrowser1.********.All

For Each webpageelement As HtmlElement In allelements

If webpageelement.GetAttribute("class") = "Class buraya" Then

webpageelement.InvokeMember("click")

End If

Next

Yukarıdaki kodu kendine göre değiştir class bölümüne ne ile tanıttırmak istiyorsan Class buraya bölümünede değeri giriyorsun.
******** bu kısma ne yazacağız

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
Yardım almak istediğiniz konuları yardım merkezine açmanız yeterli olur. Bilgisi olan arkadaşlar zaten size en kısa sürede yardımcı olacaklardır fakat maddi hususları dahil etmemeniz gerekmekte. Zira burada herkes gönüllü olarak bulunuyor, gönüllü olarak yardımcı oluyor. Lütfen konunuzu gözden geçirip yeniden düzenleyiniz.

- Yardım Merkezine Taşındı /

aqero

Kıdemli Üye
14 Eki 2014
3,284
0
Turan
Yardım almak istediğiniz konuları yardım merkezine açmanız yeterli olur. Bilgisi olan arkadaşlar zaten size en kısa sürede yardımcı olacaklardır fakat maddi hususları dahil etmemeniz gerekmekte. Zira burada herkes gönüllü olarak bulunuyor, gönüllü olarak yardımcı oluyor. Lütfen konunuzu gözden geçirip yeniden düzenleyiniz.

- Yardım Merkezine Taşındı /

atılan kodlar işe yaramadı vb.net lazım
para ödülü devam ediyor

Bu para mevzuuna devam edersen ne konu hakkında yardım alırsın ne de konuyu bulabilirsin bir daha.
buradaki her şey gönüllüdür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.