VB.NET Cmd'yi Yönetici Olarak Çalıştırma hakkında

mercandos45

Yeni üye
16 Mar 2017
50
0
Öncelikle hayırlı akşamlar arkadaşlar. Ben vb.net de cmd yönetici izni isteyen bir komut kullanmak istiyorum. Ama cmdyi ne türlü yapmayı denesemde deneyeyim bi türlü yönetici olarak çalıştıramadım. Var mıdır bunun bir yöntemi ya da bir komutu? Denediklerim:

Process.Start - Çalışmadı
cmd.exe den sonra -uac yazma - Çalışmadı

mercandos45

Yeni üye
16 Mar 2017
50
0

1.si Sosyal Medya Görevlisi Olma Formu ne alaka?
2.si Bir dahakine dikkat edeceğim özür dilerim.

Konu Yeri Yanlış. Yardım Bölmüne Açlamlıydın!

Bir dahakine dikkatli olacağım özür dilerim.

buton ekleyip buton koduna Process.Start("cmd.exe")

Denediklerim kısmında zaten bu yazıyordu. Çalışmadı.

Son düzenleme:

mercandos45

Yeni üye
16 Mar 2017
50
0
Process.Start ile yaptığımda böyle oluyor:

r1Qb0V.png

Kodlar:

8zgy6A.png

Not: Virüs programı yapıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

RAM_Hacker

Katılımcı Üye
3 Ara 2017
308
5
/>
Kod:
 Dim psi As New ProcessStartInfo() 
  psi.Verb = "runas" ' runas Yönetici olarak çalıştırmaya yarar.
  psi.FileName = "cmd.exe" ' Yürütülebilir uygulamanın ismi
  psi.Arguments = "/c " + [$Yürütülmesini istediğiniz komutlar$] ' Komutlar
  Try
      Process.Start(psi) ' İşlemi başlat
  Catch
    'Kullanıcı onaylamazsa bir şey yapma.
  End Try

Bu kodlar ile çalıştırabilirsiniz ancak eğer Manifest dosyasını düzenlerseniz, otomatik olarak Yönetici izni ile başlar programınız ve böyle şeylere gerek kalmaz. En azından sadece program ilk kez açılırken izin ister. Aksi taktirde her yönetici izni gerektiren işlemlerde bir pop up çıkar ki bir virüs için bu sayı çok fazladır.

İyi günler dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.