VB.Net Deneme süreli program yapma

OnuralpAga

Üye
17 Mar 2018
65
0
Frankfurt
Merhaba Arkadaslar Bu Benim ilk fotografli egitimim hatam olursa kusura bakmayin
1.Adim
Appserv Programini Indirin Indirmek icin TIKLA

2.Adim
Nexte Basiyoruz

I Agree Basiyoruz

Nexte Basiyoruz

Bir Daha Nexte Basiyoruz :D

Kendi Emailimizi yaziyoruz ve nexte basiyoruz

Sifremizi iki kere yazip INSTALL Butionuna Basip Yüklenmesini Bekliyoruz

Kurulduktan sonra Finishe Basiyoruz

Appservin Kuruldugu yere gidiyoruz (bende C ye Kurulu) sonra www ye basiyoruz ve Hepsini Siliyoruz

Google Chrome Tarayacisina localhost yaziyoruz Eger böyle ekran gelirse kurulumu dogru yapmisiz demektir

Visual Studio 2017 ye girip yeni bir vb.net projesi aciyoruz ve formumuza cift tikliyoruz acilan yerin en üstüne sunlari yaziyoruz
Kod:
Imports System
Imports System.ComponentModel
Imports System.Diagnostics
Imports System.Drawing
Imports System.IO
Imports System.Net
Imports System.Runtime.CompilerServices
Imports System.Windows.Forms
Imports Microsoft.VisualBasic
Imports Microsoft.VisualBasic.CompilerServices
Imports projeninadi.My

Daha Sonra AppServ Kurulu Oldugu Yere Gidip www klasörünun icine Yeni Metin Belgesi aciyoruz ve adine guncel koyuyuoruz

Daha Sonra projemize yeni bir form2 ekliyoruz

Formumuza bir Buton Ekliyoruz ve butona cift tikliyoruz ve su kodu yapistiriyoruz
Kod:
Dim request As HttpWebRequest = CType(WebRequest.Create("http://localhost/guncel.txt"), HttpWebRequest)
	Dim response As HttpWebResponse = CType(request.GetResponse(), HttpWebResponse)
	Dim sr As StreamReader = New StreamReader(response.GetResponseStream())
	Dim newstversion As String = sr.ReadToEnd()
	Dim currectversion As String = Application.ProductVersion
	Dim flag As Boolean = newstversion.Contains(currectversion)
	If flag Then
		Interaction.MsgBox("Deneme Surumu Devam ediyor !", MsgBoxStyle.Information, "Güncelleme")
		MyProject.Forms.Form2.Show()
	Else
		Interaction.MsgBox("Deneme surumu bitmistir ! ", MsgBoxStyle.Critical, "Güncelleme")
	End If

Sonra www dosyasina actigimiz yeni metin belgesinin icine acip 1.0.0 yazarsak program bize Deneme Surumunuz Bitmistir der 1.0.0.0 yazarsaniz Deneme Sürümünuz Devam ediyor der

Ilk Fotografli Anlatimim Oldugu icin hatalarim olabilir umarim isinize yarar Konu

19 Ağu 2017
83
0
Yada My.Settings()'e bi Integer değer atayıp, program her açılışta 1 arttırılmasını isteyebiliriz.
Program sizin istediğiniz kadar açılır, daha sonrasında "else" kısmındaki kodu çalıştırır.
Daha kolay olur diye düşündüm lakin emeğine sağlık, bilinmedik bir metot kullanmışsın.

:)

Greendex

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
752
3
Copy-Paste kodun zararı...
Bunun neresi trial yapma?
Bu update içindir.
Ayrıca hiç bir zaman 1. durum gerçekleşmez, TXT'in içi boş.

Son düzenleme:

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
1
9
19
Evden
Yada My.Settings()'e bi Integer değer atayıp, program her açılışta 1 arttırılmasını isteyebiliriz.
Program sizin istediğiniz kadar açılır, daha sonrasında "else" kısmındaki kodu çalıştırır.
Daha kolay olur diye düşündüm lakin emeğine sağlık, bilinmedik bir metot kullanmışsın.

:)

settingsde yapılırsa kişi programı silip tekrar yükler ve tekrardan bedava olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.