Çözüldü Vb.net hata

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
29 Tem 2016
206
0
C:/Windows
Merhaba Arkadaşlar,
Visual studio'da Benim için önemli bir program yapıyorum.
Ama işte bu hatayı alıyorum Çok önemli benim için programı yönetici yaptım ama olmadı nasıl çözerim sizce ???

Programın amacı bilgisayardaki text dosyalarını bulup listbox'a yazdırma bunu çözersem programı bitiricem !!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K
oturumu açtığınız kullanıcı yönetici yani administrator haklarına sahip mi kontrol edin:

Öncelikle kullanıcınız Yönetici yani Administrator yetkilerine sahip değilse her klasöre ve dosyaya erişim hakkı yoktur.

Oturum açtığınız kullanıcı yöneticimi kontrol etmek için şu yolu izleyin.

Başlatı tıklayın.
Denetim Masasına tıklayın.
Kullanıcı hesapları ve Aile koruması altındaki Kullanıcı hesapları ekle veya kaldır tıklayın.
Oturumu açtığınız kullanıcı adının altında Administrator yazmıyorsa kullanıcınız yönetici haklarına sahip değildir. Muhtemelen kullanıcı adınızın altında Standart kullanıcı yazıyordur.
Burada adının altında Administrator yazan kullanıcı ile bilgisayara giriş yapın.
Yine Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları yolunu izleyin.
Administrator hakları vermek istediğiniz kullanıcıyı iki kere tıklayın.

29 Tem 2016
206
0
oturumu açtığınız kullanıcı yönetici yani administrator haklarına sahip mi kontrol edin:

Öncelikle kullanıcınız Yönetici yani Administrator yetkilerine sahip değilse her klasöre ve dosyaya erişim hakkı yoktur.

Oturum açtığınız kullanıcı yöneticimi kontrol etmek için şu yolu izleyin.

Başlatı tıklayın.
Denetim Masasına tıklayın.
Kullanıcı hesapları ve Aile koruması altındaki Kullanıcı hesapları ekle veya kaldır tıklayın.
Oturumu açtığınız kullanıcı adının altında Administrator yazmıyorsa kullanıcınız yönetici haklarına sahip değildir. Muhtemelen kullanıcı adınızın altında Standart kullanıcı yazıyordur.
Burada adının altında Administrator yazan kullanıcı ile bilgisayara giriş yapın.
Yine Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları yolunu izleyin.
Administrator hakları vermek istediğiniz kullanıcıyı iki kere tıklayın.

Bilgisayardaki girişim Administrator yinede olmuyo

Socialmm

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
854
1
Kod:
Public Sub DirSearch(ByVal sDir As String)
    Dim dir As String
    Try
        For Each dir In Directory.GetDirectories(sDir)
            For Each file In Directory.GetFiles(dir, "*.txt")
                ComboBox1.Items.Add(file)
            Next
            DirSearch(dir)
        Next
    Catch ex As Exception
        Debug.WriteLine(ex.Message)
    End Try
End Sub

Private Sub Button1_Click_1(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button1.Click
DirSearch("C:\")
End Sub

şu tur bisey denermisin

Jack Pirates

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
787
0
TU R
Kardeşim Dosya yolunu bulamıyor yani sen "*.txt" yapmışsın ama nereye atıcağını yazmamışsın. ona c:// ekliyerek deniyebilirsin veya * Bu işareti kaldırda dene.

29 Tem 2016
206
0
Kod:
Public Sub DirSearch(ByVal sDir As String)
    Dim dir As String
    Try
        For Each dir In Directory.GetDirectories(sDir)
            For Each file In Directory.GetFiles(dir, "*.txt")
                ComboBox1.Items.Add(file)
            Next
            DirSearch(dir)
        Next
    Catch ex As Exception
        Debug.WriteLine(ex.Message)
    End Try
End Sub

Private Sub Button1_Click_1(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button1.Click
DirSearch("C:\")
End Sub

şu tur bisey denermisin

Bu çalıştı :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.