VB.NET Programın Yönetici Olarak Çalıştırılması

ChiLee

Yeni üye
18 Nis 2015
14
0
Eskişehir
Merhaba Arkadaşlar
Programım eğer yönetici olarak açılmassa hata verip kapanmasını isdiyorum bunu nasıl yaparım Lütfen Yardım Edin ... :RpS_unsure:
Şimdiden Teşekürler

\WoRTeX-CoSMoS/

Kıdemli Üye
27 Eki 2009
2,654
1
Project > Add new item > "Application Manifest File" ekle
Ve "requestedExecutionLevel" kısmını değiştir.
Kod:
  <requestedExecutionLevel level="requireAdministrator" uiAccess="false" />
VS2008 ve üstünde çalışır.

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Kodlarını try catch end try bloguna al. Bilmiyorsan try la catch arasına kodlarını koy. Catch den sonra da istediğin hata kodlarını koy. Bu durumda program try-catch arasındaki kodlarda bir hatayla karşılaşırsa yani yetki yetersiz gelirse catch den sonraki kısmı yapacaktır.

Try
kodlar
kodlar
kodlar

catch
msgbox("Program yönetici olarak çalıştırılmamıs. Kapatılacak")
End

End try

Edit: Not: program try catch arasında başka bir hataylada karşılaşırsa aynı hatayı verip kapanır :)

NATH

Yeni üye
31 Mar 2013
12
0
ben visual studioda çalışırken manifest dosyası içinde
<requestedExecutionLevel level="requireAdministrator" uiAccess="false" />
şeklinde değiştirme yaptım ve artık proje dosyasını açamıyorum
yardımcı olabilir misiniz?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.