vb.net X0R yapımı

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Xor işlemi bit değişimi işlemidir aslında, " ^ " işareti ile yapılır. Örneğin 1^2. Karşılıklı bitler aynıysa 0 farklıysa 1 cevabını verir. 1^2 işlemi = 01 ^ 10 dır bu da = 11 cevabını verir yani 3.

Ve ayrıca 1^2 = 3 olduğu için 1^3 = 2 ve 2^3 = 1 cevabını verir.

06efsaneli

Katılımcı Üye
8 Nis 2012
701
1
fakat bunu form da nasıl kullancam yanı kodlanan purogram ıncınde aşşagıdakı kodla şifreledıgım yazıyı ornek ert=cfr bunu nasıl gerı dondurcem

Public Class Form1

Private Sub EncryptDecrypt()
Dim i As Integer
Dim karakter As Char
Dim gecici As String = “”
For i = 0 To TextBox1.TextLength – 1
karakter = TextBox1.Text.Chars(i)
gecici += Chr(Asc(karakter) Xor 128)
Next i
TextBox1.Text = gecici
End Sub

Private Sub Button1_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button1.Click
EncryptDecrypt()
End Sub
End Class

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Anlattığım örneği incelerseniz , eğer a değişkeni ve b değişkenini xorlayıp sonucunda c değişkenini aldıysanız , a xor c = b dir ve b xor c = a dır. Sonuçla giren değişkenlerden birisini xorladığınızda diğer değişkeni verir.

06efsaneli

Katılımcı Üye
8 Nis 2012
701
1
Anlattığım örneği incelerseniz , eğer a değişkeni ve b değişkenini xorlayıp sonucunda c değişkenini aldıysanız , a xor c = b dir ve b xor c = a dır. Sonuçla giren değişkenlerden birisini xorladığınızda diğer değişkeni verir.

2 sene once yaptıgım seylerı unuttum ya boyle sacmalık mı olur xor suz fud cıkarcam artk yapcak bısı yok :(

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.