Çözüldü Vb.net yardım !!!

secretblack

Katılımcı Üye
21 Nis 2012
953
0
İstanbul
Openfiledialog ile seçilen Metin belgesinde ki yazılanları nasıl Rich Text Box a aktarabilirim ?

Güncel bilen yok mu :(

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByImpera

Katılımcı Üye
25 Ocak 2012
562
0
Form1.vb
Çok Basit
Bu Kodu Aç Butonunun Click Eventine Yaz :
Kod:
  [COLOR="RoyalBlue"]Dim[/COLOR] file [COLOR="RoyalBlue"]As[/COLOR] [COLOR="RoyalBlue"]String[/COLOR]
        [COLOR="RoyalBlue"][COLOR="RoyalBlue"]If[/COLOR][/COLOR] OpenFileDialog.ShowDialog() = Windows.Forms.DialogResult.OK [COLOR="RoyalBlue"]Then[/COLOR]
            [COLOR="RoyalBlue"]Dim[/COLOR] tmp [COLOR="RoyalBlue"]As[/COLOR] [COLOR="RoyalBlue"]String[/COLOR]

file = OpenFileDialog1.FileName 'Buraya URL Geliyo
            [COLOR="RoyalBlue"]Dim[/COLOR] fs [COLOR="RoyalBlue"]As[/COLOR] FileStream = [COLOR="RoyalBlue"]New[/COLOR] FileStream(file, FileMode.Open)
            [COLOR="RoyalBlue"]Dim[/COLOR] r [COLOR="RoyalBlue"]As[/COLOR] StreamReader = [COLOR="RoyalBlue"]New[/COLOR] StreamReader(fs)

Do
                tmp = r.ReadLine
                RichTextBox.Text = RichTextBox.Text & tmp & Microsoft.VisualBasic.ControlChars.CrLf

Loop Until tmp Is Nothing
            r.Close()
            fs.Close()
        [COLOR="RoyalBlue"]End[/COLOR] [COLOR="RoyalBlue"][COLOR="RoyalBlue"]If[/COLOR][/COLOR]

Daha Sonra :
Bunu :
Kod:
[COLOR="RoyalBlue"]Imports[/COLOR] System.IO
Kod:
[COLOR="RoyalBlue"]Public[/COLOR] [COLOR="RoyalBlue"]Class[/COLOR] Form1

Yazısının Üstüne Yaz

secretblack

Katılımcı Üye
21 Nis 2012
953
0
İstanbul
Teşekkürler artık sana hocam diyeceğim çok yararın dokunuyor... :) özellikle Vb.net kullanan çok az kişi var ondan süpersin tekrardan eline sağlık... :)

Bir şey daha soracağım ben şimdi bunları RichTextbox a attım ama flooder mantığıyla bir şey yapıyorum
diyelim 10 tane "admin,123456" falan var bunları aynı anda yapıştırıyor ben bunu sıraya koymak istiyorum adam rich textbox a attığı zaman bunları tek tek admin , 123456 diye deneyecek bunu nasıl yapabilirim... :)

secretblack

Katılımcı Üye
21 Nis 2012
953
0
İstanbul
Şimdi ben Rich textbox a attım onu yukarıda gibi yaptım ben bir tür flooder yapmak istiyorum ama Rich Text box attığım metin belgesinde yazanlar

Kod:
Admin

Pass

123456

Administrator

Şeklinde ama bunu şifre kıracak yere aynen yazıyor ben tek tek yazmasını istiyorum örneğin..

Kod:
Admin

Bunu deneycek sonra

Kod:
Pass

Deneyecek böyle gidecek kısaca demek istediğim rich textbox da yazılanların hepsini değil tek tek denemesini istiyorum...

Örnegin Hakops SQL injectionda yaptığı gibi tek tek deniyor...

ByImpera

Katılımcı Üye
25 Ocak 2012
562
0
Form1.vb
Public Class Form1 İn Üstüne
Imports System.IO
Imports System.Net

Buttonun Click Eventine
48c8afca64734ea38cc9fdd.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.