VB VeriTabanı İle Giriş Paneli Yapımı Videolu !

HAKOPS

Kıdemli Üye
11 Tem 2011
4,199
6
Izmir
Merhaba Arkdaşlar;

Bu Derimde Sizlere Programımıza Normal Bir İf Komutu Yerine VeriTabanı İle Giriş Paneli Yapmayı Göstermeye Çalıştım...

Umarım Bir Hatam Olmamıştır...Olduysada Çok Özür Dilerim.

Lafı Uzatmadan Videomuza Geçelim...

THT-HAKOPS-VeriTabanı Bağlantısı on Vimeo

Üye Ol Butonu Kodları
Kod:
           con.ConnectionString = ("Provider=Microsoft.Jet.OleDb.4.0;Data Source = C:\VeriTabanları\DataBaseler\Hakops.mdb")
        con.Open()
        com.Connection = con
        com.CommandType = CommandType.Text
        com.CommandText = ("Insert Into Tablo Adı(Ad,Şifre)values('" + TextBox1.Text + "','" + TextBox2.Text + "')")
        com.ExecuteNonQuery()
        con.Close()
        MsgBox("Üyelik Gerçekleşti !", MsgBoxStyle.OkOnly)

Giriş Butonun Kodları;

Kod:
        con.Open()
        com.Connection = con
        adp.SelectCommand = com
        adp.Fill(dataset, "0")
        Dim a = dataset.Tables(0).Rows.Count
        If a > 0 Then
             Form2.show
            MsgBox("Doğru")
        Else
            MsgBox("Yanlış")
        End If

Değişken Kodları

Kod:
 Dim con As New OleDbConnection
        Dim com As New OleDbCommand
        Dim adp As New OleDbDataAdapter
        Dim dataset As New DataSet

General Kodu
Kod:
İmport System.Data.OleDb

Arkadaşlar Bir Teşekkürü Çok Görmeyen Lütfen Tek Ricam Bu....

Butonu Kullanın Lütfen Sözlü Yerine

İyi Günler...

Son düzenleme:

HAKOPS

Kıdemli Üye
11 Tem 2011
4,199
6
Izmir
Bazı Kodları Değiştirmen Lazım Mesela Bendeki "TextBox1"'i Sen "Text1" Diye Yazman Lazım...

Sory

HAKOPS

Kıdemli Üye
11 Tem 2011
4,199
6
Izmir
Tek Part Halinde Bulamadım Benimki Tek Partı Amaa Linkler Kırılmış Tek Part Yok Onun Dışında İstiyorsan Vereyim

arexarif

Yeni üye
23 Kas 2010
48
0

HAKOPS

Kıdemli Üye
11 Tem 2011
4,199
6
Izmir
Üzüldüm Bir Araştır Hatayı Google'de Bulursun İnşallah Bu Arada İşletim Sistemin Nedir ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.