vb yardım

suleyman55

Yeni üye
6 Ara 2007
37
0
istanbul
merhabalar
yaptıgım projede;
a-proje calıstırıldıgında,denetim masası,bolge dil secenekleri,sayı,daki ondalık işaretini "." olarak degişmesini nasıl kodla saglarım
b-yine proje calıstıgında ekran cozunurlugunu nasıl degiştiririm
c-textbox a yanlızca rakkam girilsin istiyorum.fakat nokta,backspace,enter tusları calıssın
yardımlarınız icin simdiden tesekkurler

\WoRTeX-CoSMoS/

Kıdemli Üye
27 Eki 2009
2,654
1
3. soru ıcın cevabım bu. bir test et.
Kod:
Private Sub Text1_KeyPress(KeyAscii As Integer)
Dim Tuslar$
Tuslar = "0123456789."
If KeyAscii <> 8 Then
If InStr(Tuslar, Chr(KeyAscii)) = 0 Then
Beep ' Yada bunu yapabilirsin.  Msgbox("Üzgünüz. Bu tuşu bu text için kullanamazsınız.", vbinformation, "Hata") 
KeyAscii = 0
Exit Sub
End If
End If
End Sub

RedHour

Kıdemli Üye
22 Eki 2012
4,097
1
Sivas
a- ne demek istiyonki şimdi sen
b- niçiin lazım ona göre
c- Private Sub Text1_KeyPress(KeyAscii As Integer)
Dim Tuslar$
Tuslar = "0123456789."
If KeyAscii <> 8 Then
If InStr(Tuslar, Chr(KeyAscii)) = 0 Then
Beep ' Yada bunu yapabilirsin. Msgbox("Üzgünüz. Bu tuşu bu text için kullanamazsınız.", vbinformation, "Hata")
KeyAscii = 0
Exit Sub
End If
End If
End Sub

suleyman55

Yeni üye
6 Ara 2007
37
0
istanbul
merhabalar
a)programda hesaplamalar var.bu hesaplamalarda nokta yerine virgul kullanılırsa hesap yanlıs cıkacak.bunu onlemek ıcın program acıldıgında (bolge dil ayarlarında bılındıgı gibi ondalık işaretlerini degistirme nokta yada virgul var)ben işi garantiye alarak ondalık işaretini nokta olarak ayarlanmasını istiyorum.
b)yine programda grafikler var bu grafikler benim ekran cozunurlugune gore yapıldı.baska bilgisayara yuklendiginde.o bilgisayarında aynı ekran cozunurlugunde olmasını istiyorum.
c)sadace rakam girilsin ve backspace,enter,nokta tusları calıssın ıstiyorum
tekrar onceden tesekkurler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.