VB6 Çalışmayı Durdurdu

3 Eki 2009
242
0
>cd /d
Hayırlı sabahlar öncelikle.
1 saat önce sıfırdan vb6 indirdim. Stubumu hazırladım ve sıra cliente geldi. Kodlarımı yazdıktan sonra starta basınca çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Googlede araştırdım ve çözüm bulamadım. Vb6yı komple kaldırım pro versiyonunu kurdum ancak aynı sorun. Stubu hazırlarken bir problem yoktu ki hala yok. Alakası var mı bilmem ama güvenlik duvarı - windows defender kapalı DEP'e ekli.

plas1211

Katılımcı Üye
12 Ağu 2015
888
0
Hayırlı sabahlar öncelikle.
1 saat önce sıfırdan vb6 indirdim. Stubumu hazırladım ve sıra cliente geldi. Kodlarımı yazdıktan sonra starta basınca çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Googlede araştırdım ve çözüm bulamadım. Vb6yı komple kaldırım pro versiyonunu kurdum ancak aynı sorun. Stubu hazırlarken bir problem yoktu ki hala yok. Alakası var mı bilmem ama güvenlik duvarı - windows defender kapalı DEP'e ekli.

Sadece stubu çalıştırdığında mı böyle bir sorunla karşılaşıyorsun?
vb6 da bir forma
Kod:
msgbox "deneme"
yaz. Çalıştır, yine çalışmayı durdurdu hatası alıyor musun dene.

Stubda yazdığın kodları gözden geçirmelisin. Örneğin;

For i = 1 To 99999 Step 1

Next i

gibi bir döngüde "99999" kere döndürmeyi bilgisayar kaldırmaz diyeyim :) (Bilgisayara göre değişir.)

Kodlarında da bunun gibi bir şey yapmış olabilirsin. Demek istediğimi anlamışsındır.

-Bunlar da çözüm değilse sorun programdaysa vb6 'yı önerilen ayarlarda kur. Uyumluluk ayarlarını win xp sp3 yap.

3 Eki 2009
242
0
>cd /d
Stubda bir sıkıntı yok
Clienti yaparken sıkıntı oluyor kodlarsa bir sıkıntı yok. form1 e textbox ekledikten sonra kaydeymeye veya startlamaya çalışında direk çalışmayı durdurdu programı kapat diyor. Textbox eklemezsem sıkıntı olmuyor ama eklemem lazım :|

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.