vb6 da bir dosyanın içeriğini değiştirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByCoRLeoNe

Üye
17 Eki 2011
142
0
Mersin
c:\windows\system32\drivers\etc\hosts
bu dosyayı açmadan içeriğini değiştirmek istiyorum yani bitane text box ekleyeceğim ona yazılan bu dosyanın en alt satırına eklenmesini istiyorum mümkünmüdür?

sezgin1444

Kıdemli Üye
3 Şub 2012
3,061
4
f3nr1r@R00T
Kod olarak bilmiyorum ama söylediğimi yap belki olur denemedim olurmu bilmiyorum
textbox ve buton ekle textboxun multiline açık olsun open filedialog ekle birde savefiledialog ekle
open file dialogdan dosya içeriğini textboxa yazdır bir textbox ve bir buton daha ekle textbox 2 openfile dialogla açılan olsun textbox 1 de diğeri buton 1 textbox1 i text 2 ye eklesin buton 2 savefiledialog ile kaydetsin
bunu dene ama olurmu bilmem şimdi denemediğim için kod veremem.

ByCoRLeoNe

Üye
17 Eki 2011
142
0
Mersin
open filedialog ekle birde savefiledialog ekle
open file dialogdan dosya içeriğini textboxa yazdır bir textbox ve bir buton daha ekle textbox 2 openfile dialogla açılan olsun textbox 1 de diğeri buton 1 textbox1 i text 2 ye eklesin buton 2 savefiledialog ile kaydetsin
bunu dene ama olurmu bilmem şimdi denemediğim için kod veremem.

Bu kismi anlamadım?

hajking

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
774
0
İstanbul
kardeş onun için sana verdiğim koduları kullanıcan
mantığı şu
dosyasında içindeki yazıları deneme3 değişkenine at ve text1.text de yazılanları deneme3 değişkeninin sonuna ekle ve deneme3 değişkeninin içindekileri
c:\windows\system32\drivers\etc\hosts dosyasına yaz
eğer sen text2 yi oluşturup c:\windows\system32\drivers\etc\hosts dosyasının içindekileri text2 ye yazdırır san ordan rahatça değişiklik yapabilirsin

ByCoRLeoNe

Üye
17 Eki 2011
142
0
Mersin
kardeş onun için sana verdiğim koduları kullanıcan
mantığı şu
dosyasında içindeki yazıları deneme3 değişkenine at ve text1.text de yazılanları deneme3 değişkeninin sonuna ekle ve deneme3 değişkeninin içindekileri
c:\windows\system32\drivers\etc\hosts dosyasına yaz
eğer sen text2 yi oluşturup c:\windows\system32\drivers\etc\hosts dosyasının içindekileri text2 ye yazdırır san ordan rahatça değişiklik yapabilirsin

tamam zaten ben bu kısmı yaparım burda sorun yok..

Kod:
# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
#      102.54.94.97     rhino.acme.com          # source server
#       38.25.63.10     x.acme.com              # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
#    127.0.0.1       localhost
#    ::1             localhost

127.0.0.1 www.facebook.com

diyelimki böyle "127.0.0.1 www.facebook.com" bu ve burdan sonrasi gözüksün istiyorum?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.