VB6-MySQL Bağlantı Hatası

RevengeN

Üye
1 Ocak 2015
95
0
Merhabalar.

Beyler Visual basic 6.0'da bir projemi yapıyorum. MySQL'de localhost kurdum ve denedim. Gayet iyi çalıştı. Bunun başka bilgisayarlardada çalışması için yani MySQL serverıma bağlanamsı için localhost olmaz. Hostinger'dan web sitem için Sınırlı MySQL desteğim vardı. Bir tane veritabanı açtım. Aşağıda VB6 bağlantı kodlarını görüyorsunuz. Bilgileri doğru girdim diye umuyorum.

Kod:
Public cn As ADODB.Connection
Public rs As ADODB.Recordset
Sub main()
Set cn = New ADODB.Connection
cn.ConnectionString = "Driver={Mysql ODBC 3.51 Driver}; Server=mysql.hostinger.web.tr;port=3306; database=u658367730_***; user=u658367730_****; password=Şifrem; option=3;"
cn.Open
If cn.State = adStateOpen Then
MsgBox "Giriş Başarılı!"
End If
Form1.Show
End Sub

(*) yıldız işareti koyduğum yeri güvenlik amaçlı gizledim.

Projeyi startlayınca aşağıda resimde vermiş olduğum hata geliyor karşıma. Bunun sebebi nedir? Nerede hata yapıyorum? Kodum localhost'da çalışıyordu. Acaba kodun serverda çalışmasını engelleyen yanlış bir yermi var? Cevaplar için Şimdiden TEŞEKKÜRLER.

Son düzenleme:

Manasdas

Üye
22 Eyl 2013
117
0
Kardeşim aynı başlığı 2.kez açıyorsun. Ayrıca önceki konunda verdiğim cevap doğru. Hostinger ücretsiz versiyonunda uzaktan erişime izin vermiyor. Paneline girip incelersen kendin de görebilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.