VDS-VPS Hakkında Soru

`Pala

Katılımcı Üye
2 Mar 2024
326
6
104
LocalHost
Merhabalar öncelikle packetriot gibi servisler son zamanda çok sıkıntı çıkarıyor. VDS almayı düşünüyorum VDS in ip si ve portunu kullanarak linux ve windowsta çeşitli işlerde kullanıcam. İllegal izinli olması vs. gerekir mi ? VPS alsam işimi görür mü ilgili arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.
Bir de önerebiliceğiniz yerler var mı ?

Ogehan

-
5 Haz 2016
2,143
5
242
Kendi görüşümü belirticek olursam VPS gereklidir bu tür işler için , İşini görüceğini düşünüyorum farklı vir VPS sağlayıcısı arayışındaysan göz at derim ; Hetzner

Çözüm

`Pala

Katılımcı Üye
2 Mar 2024
326
6
104
LocalHost
Kendi görüşümü belirticek olursam VPS gereklidir bu tür işler için , İşini görüceğini düşünüyorum farklı vir VPS sağlayıcısı arayışındaysan göz at derim ; Hetzner
Teşekkür ederim,VPS aldım diyelim 1604 portunu açtım üzerinden. kendi ana makinemdeki trojan oluşturma yazılımımda VPS in ip si ve açtığım portu kullanırsam herhangi bir sıkıntı çıkarırlar mı ?

Ogehan

-
5 Haz 2016
2,143
5
242
Anladım, br sorum daha olacak peki trojan yiyen kişinin programa düşmeme gibi bi durumu olur mu VPS in güvenlik duvarını kapatıp port açtıktan sonra herhangi bir işlem yapmam gerekir mi ?
Düşmeme durumu olmaz adımları doğru takip ettiysen. Güvenlik duvarlarını kapat sadece diğer adımları takip et sorun olmaz.

BlackDynamite

Katılımcı Üye
7 Kas 2023
988
12
382
Peki hocam bazen vds-vps lerde port otmatik olarak açık olabiliyor .Açmamıza gerek var mıdır tekrar ?
söyle açık olmuyor kapattığınız güvenlikteki 2 tane tik varya onlar tüm güvenliği kapatınca bu tikler kapatılınca bütün vds lerde sistem bütün portlara geçis izni verir bu iyi ama söyle biseyde kullanabilirsin ikinci resimdeki gibi
firewall_ayarlari_ozellestir.png

burdan gelismis kısmına girip giden kurallara tcp su port sadece bağlantı geçebilir diyebilirsin bu daha sağlıklı
varsayilan_ilkeyi_geri_yukle.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.