Zararlı Yazılım Vencord virüslü mü?

Amonkus

Üye
9 Kas 2023
186
24
Merhabalar ben vencord kullanıyordum ve bir video gördüm. Video da vencordun virüs içerdiğinden ve bir virus totaldan fotoğraf gösterip "Bu vencordun bilgisayarımaza sonradan indirdiği virüstür: dedi. Beni normalde vencordun dosyalarını incelenecektir ama bilgisayarımda bir kaç sorunu çözmeye çalıştığım için bakamadım. Sizce vencord cidden virüslü mü?

Adamın videoda gösterdiği fotoğraflardan iki tanesi:

qlktu6f.jpg

jzjr5e2.jpg

BlackDynamite

Uzman üye
7 Kas 2023
1,058
402
isterse koyabiliyorirler buna sizde karsı çıkamazsanız zaten discord 3 uygulama olup modluyor program bide size sormaz siz rat bile yersiniz ben eskiden kullanırdım ama bıraktım bi kaç seyi gördüm 😂

CH

Uzman üye
28 Ocak 2019
1,966
907
Siber
Anladım bir sorum kaspersky free antivirus kullanıyordum eğer cidden virüs olsaydı yakalar miydi?
Selamlar,
Bilindiği üzere çok sayıda virüs bulunmakta ve bu virüslerin gizlenmesi için fudlanmakta. Peki virüsler neden değişip değişip önümüze geliyor ? Bunu sormamız gerekiyor. Virüslerin hergün yenilenmesinin sebebi, antivirüslerin tanımamasını/algılayamamasını sağlamak içindir. Örneğin, Bir antivirüs uygulamasının X virüsünü tanıması/algılayabilmesi için antivirüs uygulaması içerisine geliştiriciler X virüsünü de entegre etmeli, algılamasını sağlamalıdır. Bahsi geçen virüs uygulaması şahsi kanaatimce sağlam ve kullanışlı bir uygulama fakat oto güncellemelerin her zaman alındığından emin olmanız gerekiyor. Alabiliyorsanız Pro versiyonunu da alabilirsiniz. Böylelikle uygulamanın tanıdığı/algılayabildiği çeşitler artacak ve geliştiricilerin yeni çıkan virüsleri uygulamaya entegre etmesi ve uygulamanın güncelliğini sağlayıp daha iyi bir koruma sunacaktır. Peki Free versiyon virüsü görebilir mi ? Bu, virüse göre değişkenlik gösterebilir. Yukarıda bahsettiğim gibi virüsün yapısını X olarak adlandırırsak ve uygulama içerisinde X’e dair bir tanı yoksa, yani uygulama güncel değilse yeni çıkan X virüsü kendisine tanıtılmamışsa maalesef uygulama virüsü algılayamaz. Bu nedenle bahsettğimiz gibi uygulamanın güncelliği kendi alanında en önemlisidir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.