Veri Tabanından Anlayanlar

Meliodas08

Yeni üye
30 Eyl 2017
35
0
İstanbul
Merhaba üniversite dönem ödevi için bir veri tabanı sistemi örneği yapacağım. Ödev ;
Uzaktan Eğitim Sistemi. Kabaca; Duyurular,Ders ekle çıkar,Admin Paneli,üyelik Sistemi,İzin yönetimi,Yardım,Not görüntüleme,Devam durumu,Akademik takvim gibi şeyler olacak ancak nereden başlamasam nasıl yapsam bir türlü karar veremedim. Ufakta olsa yardımınız olabilir diye düşündüm şimdiden teşekkürler.

EDİT : Ödev SQL ile olacak MSSQL de yapacağım sadece veri tabanı kısmı olacak site veya öbür şeyler olmayacak şablonu ve kodları olacak.

Son düzenleme:

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,567
92
Ocak' tan gelme...
PHP yazılım biliyorsan senin istediğin türden bir şey var elimde ama geliştirmen lazım.

Yabancı dil kursu için etüt, devamsızlık, progress not 1, progress not 2, admin panel, öğretmen girişi falan hazır geliştirirsin,

istersen mesaj atarsın.

Meliodas08

Yeni üye
30 Eyl 2017
35
0
İstanbul
tasarım için html css js, veritabanı için PHP ye ihtiyacın var. tasarımı başka bi yerden bulursun ama PHP'yi kesinlikle öğrenmek gerekli.

PHP yazılım biliyorsan senin istediğin türden bir şey var elimde ama geliştirmen lazım.

Yabancı dil kursu için etüt, devamsızlık, progress not 1, progress not 2, admin panel, öğretmen girişi falan hazır geliştirirsin,

istersen mesaj atarsın.

Merhaba Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim yani php veya web site gibi şeyler olmayacak ödevde HTML CSS biliyorum PHP bilmiyorum. Sadece MySQL de uzaktan eğitim sistemi şablonu ve SQL kodları yapılacak işte Öğrenci girişi içinde olanlar öğretmen girişinde olacaklar falan istediğim destek buydu yinede çok teşkkürler

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Merhaba üniversite dönem ödevi için bir veri tabanı sistemi örneği yapacağım. Ödev ;
Uzaktan Eğitim Sistemi. Kabaca; Duyurular,Ders ekle çıkar,Admin Paneli,üyelik Sistemi,İzin yönetimi,Yardım,Not görüntüleme,Devam durumu,Akademik takvim gibi şeyler olacak ancak nereden başlamasam nasıl yapsam bir türlü karar veremedim. Ufakta olsa yardımınız olabilir diye düşündüm şimdiden teşekkürler.

EDİT : Ödev SQL ile olacak MySQL de yapacağım sadece veri tabanı kısmı olacak site veya öbür şeyler olmayacak şablonu ve kodları olacak.

Üstad MS-SQL'de yap.. Windows cihazın varsa, kolayca management studio kurar, görerek düzeltirsin. Ayrıca Database Diagram çıkarırsın, hocanın hoşuna gider.

Meliodas08

Yeni üye
30 Eyl 2017
35
0
İstanbul

Googleye moodle yazdımda bizim okulun uzem'i de onunla yapılmış direkt o çıktı zaten :D Şimdi indiriyorum kullanımını falan pek bilmiyorum bana web sayfası falan lazım değil sadece ödev için SQL kodları lazım.

Meliodas08

Yeni üye
30 Eyl 2017
35
0
İstanbul
Üstad MS-SQL'de yap.. Windows cihazın varsa, kolayca management studio kurar, görerek düzeltirsin. Ayrıca Database Diagram çıkarırsın, hocanın hoşuna gider.

Yukarıya yanlış yazmışım MSSQL kullanıcam zaten :D ancak şuan nerden başlayacağımı bilmiyorum UZEM çok kapsamlı ve uzun bir sistem. Öğrenci tablosuna ne vereyim öğretmene, girişe ne ekleyeyim falan asıl sorun bu zaten.

Meliodas08

Yeni üye
30 Eyl 2017
35
0
İstanbul
Arkadaşlar konu güncel hala uğraşıyorum var mı anlayan MSSQL de şuna benzer birşey ;

Bir okulun uzaktan eğitim sistemi veri tabanı yapılacaktır.Veri tabanında;

Öğrencilerin adı,soyadı,epostası,OKUL NO ve şifreleri bulunuyor.
Öğretim görevlilerinin adı,soyadı,epostası,TC ve şifreleri bulunuyor.
Misafir girişinde misafire rastgele bir isim veriliyor . Misafirler sadece ortak ders ve duyurular tablosunu görebiliyor.
Panel tablosunda öğretim görevlisi ve öğrencilerin ID-şifreleri bulunuyor.
Kadromuz tablosunda Müdür,Müdür yardımcısı ve öğretim görevlilerinin ad,soyad,eposta bilgileri bulunuyor.
Duyurular tablosunda sınav tarihleri ve etkinlikler bildiriliyor.Burayı sadece öğretim görevlileri değiştirebiliyor.
Programlar tablosu altında MYO ve Lisans olarak iki bölüm ayrılıyor.
Ortak dersler tablosunu hem MYO hemde LİSANS bölümü öğrencileri görebiliyor, burada ingilizce ve tarih dersi bulunuyor.
Derslerim tablosunda öğrencinin sorumlu olduğu dersler bulunuyor.Bir çok öğrenci aynı dersten sorumlu olabilir.
Her ders tablosunun altında Notlar ve dersi veren öğretim görevlisine ait bilgiler bulunuyor. Bir öğretim görevlisi birden fazla ders verebilir.
Derslerim sekmesinin DERS YÖNETİMİ tablosunda öğrenciler NOTLARINI görebilecek. Notu 40 ve üzeriyse geçti olarak,altındaysa kaldı olarak görüntülenecek.

Doctor Memotaz

Uzman üye
14 Mar 2017
1,334
30
setxkbmap tr
Arkadaşlar konu güncel hala uğraşıyorum var mı anlayan MSSQL de şuna benzer birşey ;

Bir okulun uzaktan eğitim sistemi veri tabanı yapılacaktır.Veri tabanında;

Öğrencilerin adı,soyadı,epostası,OKUL NO ve şifreleri bulunuyor.
Öğretim görevlilerinin adı,soyadı,epostası,TC ve şifreleri bulunuyor.
Misafir girişinde misafire rastgele bir isim veriliyor . Misafirler sadece ortak ders ve duyurular tablosunu görebiliyor.
Panel tablosunda öğretim görevlisi ve öğrencilerin ID-şifreleri bulunuyor.
Kadromuz tablosunda Müdür,Müdür yardımcısı ve öğretim görevlilerinin ad,soyad,eposta bilgileri bulunuyor.
Duyurular tablosunda sınav tarihleri ve etkinlikler bildiriliyor.Burayı sadece öğretim görevlileri değiştirebiliyor.
Programlar tablosu altında MYO ve Lisans olarak iki bölüm ayrılıyor.
Ortak dersler tablosunu hem MYO hemde LİSANS bölümü öğrencileri görebiliyor, burada ingilizce ve tarih dersi bulunuyor.
Derslerim tablosunda öğrencinin sorumlu olduğu dersler bulunuyor.Bir çok öğrenci aynı dersten sorumlu olabilir.
Her ders tablosunun altında Notlar ve dersi veren öğretim görevlisine ait bilgiler bulunuyor. Bir öğretim görevlisi birden fazla ders verebilir.
Derslerim sekmesinin DERS YÖNETİMİ tablosunda öğrenciler NOTLARINI görebilecek. Notu 40 ve üzeriyse geçti olarak,altındaysa kaldı olarak görüntülenecek.

Algoritmasını FlowChartta Kur.
MsSql Server'da Anahtarları, Kodları, Bağlantıları, İzinleri Doğru Olarak İşle, Birde Excel Bağlantısı Gerek Bu İşlemler İçin. Çekilen Verilere Dikkat Et. Tek Hatada Herşeyi Tek Tek Kontrol Etmek Zorunda Kalmak İstemezsin.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.