veritabanı hatası sql

8 Ocak 2017
224
0
kolay gelsin arkadaşlar kullandıgım php kodu bu asagıdakidir. hatası işe daha aşagıdadır :D acaba sorun ne cozemedım db hersey dogru gırdı bılgısı geliyor bana

Kod:
<?php
 $id = $_POST['id'];
 $username = $_POST['username'];
 $password = $_POST['password'];

$baglan=mysqli_connect("localhost","koidsrpx_eqwe","burdasifrevar:)","koidsrpx_eqwe"); // Veritabanı Bağlantılarınızı Yapın
mysqli_set_charset($baglan, "utf8");

$sql="select tckimlikno from kurban WHERE tckimlikno='$tc'"; // Burasının Hiçbir Alakası Yok Değiştirmeyin Veya Silmeyin :)

$sonuc1= mysqli_query($baglan,$sql);
$satirsay=mysqli_num_rows($sonuc1);

if ($satirsay>0)
{
echo "Bu TC Kimlik No daha önce kaydedilmiş";

} else{
$sqlekle="INSERT INTO kurban( id, username, password) 
VALUES ('$id','$username','$password')";

$sonuc=mysqli_query($baglan,$sqlekle);

if ($sonuc==0)
echo "Eklenemedi, kontrol ediniz";
else
echo "Başarıyla eklendi";
};
header("*******:0;url=./uye.php");

?>

buda hata :

Kod:
Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/koidsrpx/public_html/api-KEY-xaUkxa-OSxzqt.php on line 13
Başarıyla eklendi
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/koidsrpx/public_html/api-KEY-xaUkxa-OSxzqt.php:1) in /home/koidsrpx/public_html/api-KEY-xaUkxa-OSxzqt.php on line 30

M3TR0

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,034
4
NOT FOUND
Dostum Ben Sanki Bu Hatayı Sana Açıkladığımı Hatırlıyorum :)
Ben O Scripti Yazarken PDO Kullanmamışım, PHP Sürümün mysql Desteklemiyor, Sana mysqli Yapmanı Sanırım Ben Söylemiştim, Kodları Baştan Aşşağı Yenilemek Lazım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.